"Sopron-parádé" a spanyol csúcsrangadón

Bár a spanyol női bajnokságban a Valencia - Salamanca meccs az "El Classico", ha azt nézzük, hogy az Euroiga nyolcas döntőjébe a Ros Casares Valencia és a madridi Rivas Ecopolis jutott, akkor e két csapat párharca most az egyik legerősebb európai bajnokság csúcsrangadója. Ezt játszották tegnap, mindkét oldalon - örömmel mondhatjuk - egy-egy magyar főszereplővel.

Honti Kata a végül simán 81-60-ra diadalmaskodó Ros Casares együttesében játszott - hibátlanul. A Rivas Ecopolis veresége a legkevésbé a másik magyar, a másik az előző szezonban Katával együtt soproni színekben bajnokságot és Magyar Kupát nyert játékoson, a szintén remeklő Krivacsevics Tijanán múlt.

A mérkőzést a második 10 percben döntötte el a Valencia, amely az első negyedben megszerzett minimális, 19-18-as előnye után 25-11-re nyerve a szakaszt.
Honti Kata 18 percet játszott, s ezalatt úgy jutott el kerek 10 pontig, hogy mindhárom kétpontos kísérlete, s mind a négy büntetője sikeres volt, azaz nem hibázott dobást. A pazar dobóforma mellett Kata az előkészítésből is kivette a részét, 4 asszisztjával. 18-as teljesítményindexével többek között Ann Wauters-t, Palaut és az ausztrál szupersztárt Laureen Jacksont is megelőzve az egyaránt 23-23-as indexet elérő Sancho Lyttle és Maya Moore mögött harmadik lett csapata a képzeletbeli rangsorában - ne feledjük, a spanyol bajnokság csúcsrangadóján.

Krivacsevics Tijana is kitett magáért. A fiatal center 25 percet játszott, s ezalatt 5/9-es találati aránnyal dobta a duplákat, s ő sem hibázott büntetőket, mindkettőt értékesítette. A 12 pontja mellé leszedett 3 lepattanót, volt még 1 gólpassza, s 2-2 szerzett illetve eladott labdája. 11-es indexével ő is csapata harmadik legértékesebb játékosának bizonyult.