Százat szórt a Diósgyőr

A Vasas a BSE elleni vereséggel fejezte be az évet, de a ZTE elleni hazai bravúr jelzi, hogy egy csapat sem mehet biztosra Pasaréten. A DKSK pedig vendégként idén nem remekelt, mindössze két alkalommal tudtak győzni Peresztegi-Nagy Ákos tanítványai.

MKB Euroleasing Vasas – Work Force DKSK-Miskolc 44-100 (9-24, 18-32, 5-23, 12-21)

Budapest, Pasaréti út, vezette: Szabó G., Gelencsér, Jurák

A nagy közhellyel élve fogalmazzunk úgy, hogy nagyon beragadt a rajtnál a Vasas. Diósadi Deák Éva a 4. percben 0-12-nél kért időt. A Bozókit nélkülöző DKSK kiválóan kezdett, a hazaiak pedig csak öt és fél perc után találtak be először Bajnóczi hármasával. Ezt a komoly hátrányt cipelte magával a Vasas, a vendégek pedig Reiner kosarával 17 ponttal is vezettek már.

A második negyed elején akadozott a diósgyőriek játéka, Határ Bernadett kosarai után magához is hívta játékosait Peresztegi-Nagy Ákos (15-30). Fejes büntetői majd Ocsenás hármasa után 38-16-ra vezetett a DKSK. A hazaiak Koch Dóra hármasával csak pillanatokra jöttek ismét húszon belülre. A félidő végére azonban ismét meglépett a Diósgyőr, és Szabó Brigitta negyed végi 2+1-ével 29 ponttal vezettek (27-56).

A harmadik negyedet hasonlóan kezdte a Vasas, mint az elsőt: hosszú kosárcsenddel. Ezúttal hét percen át nem találta az utat a gyűrűbe a hazai csapat, eközben pedig 15 pontot dobtak a vendégek, így már a közte ötvenet súrolta a különbség. Az utolsó tíz perc csupán formalitás volt, Fürtös hármasával 82-32-re vezetett a DKSK és végül csak az a kérdés maradt, hogy 100-at dob-e a miskolci csapat. Végül az utolsó percben az U16-os válogatott Dubei triplájával ez is sikerült

Vasas: Pusztai 6, Katona Sz. 5, Bajnóczi 10/6, Mansare 8, Barnai 4. Csere: Koch 3/3, Mányoky, Határ 4, Hegedűs J. 4., Müller, Gocsmann. Vezetőedző: Diósadi Deák Éva

DKSK: Bukovszki 6, Raven 21/6, Skorics 17, Szabó P. 15, Sanford 11. Csere: Dubei 7/3, Reiner 8/6, Fejes 5, Ocsenás 3/3, Szabó B. 3., Fürtös 4/3. Vezetőedző: Peresztegi-Nagy Ákos

Fotó: boon.hu