Szemerédi büntetői döntöttek Pasaréten

Érdekes játéknapon van túl a női élvonal. A DKSK-MISI a vártnál nehezebben "gyűrte le" a BEAC-ot, amelynek nyilván nagy erőt adott a múlt heti, Szekszárd elleni bravúr. A szeszélyes tolnaiak most a szebbik arcukat mutatva a fővárosban tréfálták meg az utóbbi hetek sikercsapatát, a Vasast. A Fradi a középcsapatok rangadóján a vártnál jóval biztosabban győzött Baján.

Ceglédi EKK - BSE FCSM 59-55 (18-19, 15-14, 14-13, 12-9)

Igazi kőkemény, küzdelmes alsóházi rangadó volt a forduló pénteki összecsapása, amelyen szinte végig fej-fej mellett haladt a két együttes.  A pattanózást 46-35-re nyerő ceglédiek kerekedtek végül felül, hiába szerzett 16 labdát a jól védekező fővárosi együttes. Érdekesség, a Cegléd hazai pályán nem dobott triplát, pedig 10 alkalommal is megkísérelték ezt játékosai, ugyanakkor nem hibáztak büntetőt, 11/11 volt a mutatójuk. A vonalról a vendégek is remekül céloztak, 9 kísérletükből mindössze egyet hibáztak el.

Érdekességek a statisztikából:

Cegléd: Cymmer (14 p., 5/13 dupla, 0/2 tripla, 4/4 büntető, 11 lep., 6 gp, 5 szerz. 7 ea.), Serbán (14 p., 7/12 dupla, 5 lep.), Sosnowska 9 p., 4/11 dupla, 1/1 büntető, 4 lep), Orbán (8 p., 3/6 dupla, 0/1 tripla, 2/2 büntető, 5 lep., 4 gp.).

BSE: Szondy (14 p., 6/12 dupla, 0/4 tripla, 2/2 büntető, 5 lep., 7 gp.), Szabó V. (10 p., 1/3 dupla, 2/3 tripla, 2/2 büntető, 7 lep.), Hegedűs (9 p., 4/11 dupla, 1/2 büntető, 5 lep., 4 gp.), Orsó (8 p., 4/10 dupla, 0/3 tripla, 5 lep., 4 gp.)

DKSK-MISI - ELTE-BEAC Újbuda 76-71 (26-16, 16-19, 17-19, 17-17)

Az első negyedben a magassági fölényét kihasználó hazai csapat 6-0-lal indított, s bár a 9. percben az ügyesen játszó BEAC 4 pontra feljött, a DKSK remek negyed végi hajrájával tetemes előnyre tett szert. Utána talán túlságosan is megnyugodott a Disógyőr, a BEAC pedig ismét bebizonyította, hogy van tartása. A vendégek veszítenivaló nélkül, gátlástalanul, ráadásul a Szekszárd legyőzése után megnövekedett önbizalommal játszva szorossá tették a meccset. A harmadik negyed elején alaposan ráijesztett a hazai együttesre az egyetemi csapat, a 3. negyed közepén 2, a szakasz végén pedig egyetlen pontra is feljött. A hazaiak Farkasinszki és Skorics révén kaptak új erőre, s a negyed végén, valamint a következő elején bemutatott 9-0-s futással eldöntötték a meccset. Összességében s egy igen jó mérkőzést tudtak játszani az egyetemiek Miskolcon, Havasi és Csicsai kifejezetten teljesítményt nyújtott, a DKSK pillanatra sem dőlhetett hátra. A hazaiak magas emberei, Farkasinszki és Skorics kitettek magukért, jórészt nekik köszönhető a nehezen megszületett diósgyőri siker

DKSK: Farkasinszki (24 p. 10/15 dupla, 4/6 büntető, 15 lep.), Skorics (20 p., 4/6 dupla, 2/2 tripla, 6/7 büntető, 9 lep,), Hadzsovics (2/6 dupla és tripla, 3-3 lep., gp. és ea), Reiner (9 p., 8 lep.)
BEAC: Havasi (22 p., 5/10 dupla, 4/7 tripla, 3 lep., 2 gp.), Csicsai (15 p., 5/11 dupla, 0/2 tripla, 5/6 büntető, 8 lep., 3 szerz., 2 ea., 7 kiharcolt fault), Zsámár (13 p., 5/8 dupla, 1/2 tripla, 9 lep.)

Vasas - Atomerőmű KSC Szekszárd 61-62 (22-19, 12-15, 9-17, 18-11)

Fordulatos, izgalmas meccs volt a diósgyőri, és ez a találkozó is bizonyítja, nem csak az élcsapatok tudnak jó és élvezetes meccseket játszani egymással. A Vasas Pál vezetésével szinte állva hagyta a Szekszárdot, amely csak a 4 percben, 11-2-es hazai vezetés után kezdett ébredezni. A vendégek fokozatosan dolgozták le hátrányukat Szemerédi és Fejes jóvoltából, s a félidő végén már döntetlent mutatott a tábla. Ahogy a meccset, a második félidőt is a Vasas kezdte jobban, de 7-2-es, szünet utáni nyitása után óriási fordulat következett, a vendégek Cvetanovics és Pap eredményessége révén egy 13-0-s rohammal fordítottak. Az így megszerzett előnyüket lényegében a 39. percig tartani tudták. Ekkor Teilane zsinórban dobott 6 pontjára alapozva az utolsó percen belüre érve a hataiak egy 10-2-es futással a maguk javára fordították az állást. Az utolsó szó azonban a rutinos Szemerédié volt, aki a meccsvégi pillanatokban bedobta a büntetőket, s így minimális különbségű szekszárdi siker született. A vendégeknél több átlagon felüli teljesítmény is akadt, a Vasasban nem nagyon tudtak felnőni a társak Pál és Teilane mellé.

Vasas: Pál (21 p., 7/10 dupla, 1/1 tripla, 4/6 büntető, 3 lep., 7 szerz., 1 ea.), Teilane (18 p., 6/17 dupla, 6/10 büntető, 15 lep., 5 szerz., 3 ea).
Szekszárd: Fejes (13 p., 5/7 dupla, 0/1 tripla, 3/4 büntető, 8 lep, 2 szerz., 5 ea.), Szemerédi (13 p., 4/7 dupla, 1/5 tripla, 2/2 büntető, 5 szerz., 2 ea., 3 gp.), Pap 12 p., 3/7 dupla, 6/ 9 büntető, 9 lep.), Cvetanovics (10 p., 3/11 dupla, 4/4 büntető, 6 lep.), Medgyessy (6 p., 7 gp.).

Bajai NKK - FTC 70-84 (19-16, 12-25, 12-13, 27-30)

Triplaparádéval indult a középcsapatok csatája, Szlimák, Szepsi és Russai találtak be távolról. A 8. percig a Fradi vezetett, de a hazaiak rendre egalizáltak, sőt a negyed végén  fordítottak. A második szakaszban egyértelműen a vendégek akarata érvényesült, a 23-19-es hazai vezetés után bemutatott 10-0-s futásból szinte minden, a pályán lévő ferencvárosi játékos kivette a részét. Ezután meg feljött 1 pontra a Baja, ám a félidő utolsó 3 percét Tamás és Russai eredményessége révén 11-3-ra hozó FTC megnyugtató 10 pontos előnnyel fordulhatott. Szünet után a vendégek a rutinos Englert s a fiatal Ruják vezetésével végül gond nélkül tartották, sőt növelték előnyüket idegenben, elsősorban azért, mert védekezésben megfogták, 8-8 ponton tartották a Scsekics-Bozóki duót, támadásban pedig igazi csapatmunkát bemutatva 6 játékosuk is 10 pont fölé jutott.

Baja: Szabó P. (16 p., 7/8 dupla, 2/5 büntető, 7 lep.), Szepsi (15 p., 3/5 dupla, 2/6 tripla, 3/4 büntető, 3-3 szerz .és ea., 5 gp.), Theodoreán (15 p. 7/12 dupla, 1/2 büntető, 3 lep., 6 szerz., 2 gp.).
FTC: Englert (19 p., 2/2 dupla, 2/3 tripla, 9/14 büntető, 4 lep., 8 szerz., 7 ea, 2 gp., 14 kih. fault), Ruják (16 p., 4/7 dupla,  8/14 büntető, 3 lep., 6 gp., 8 kih. fault), Tamás (14 p., 5/6 dupla, 4/6 büntető), Russai (12 p., 1/3 dupla, 2/5 tripla, 4/5 büntető, 12 lep.).