Szerencsétlen 13-as Sopronban

A harmadik negyed végén s a negyedik elején 13-0-s futást mutatott be és 39-26-ra megnyerte a lepattanóharcot a Good Angels Kosice, amely ennek köszönhetően győzni tudott Sopronban. A kupagyőztes Uniqa Euroleasing helyzete igen nehézzé vált újabb hazai vereségével - de van még egy halovány reménysugár.

A tét éreztette hatását, a meccs első kosarára - Kulichová révén a vendégcsapat szerezte - közel 2, az első soproni találatra pedig - amely Fegyverneky nevéhez fűződött - csaknem 2 és fél percet kellett várni. Jó ideig a Sopron támadó lepattanók utáni kosarakkal futott a Pieron vezette kassiak után, ám a 7. percben Milovanobics kosár plusz büntetős akciójával átvette a vezetést a Sopron. A negyed hajrájában Quigley triplája a kassaiaknak adott nagy lökést, Fegyverneky időn túli büntetőivel egalizált a Sopron.

A második szakasz elején felváltva estek a kosarak, váltott vezetéssel haladtak a csapatok, soproni részről Holt ügyes kosarakkal igazolta: érdemes volt visszaigazolni. A negyed közepén a hazaiaknak gondot okozott a kassaiak két 190 centi fölötti középjátékosának, Krivacsevicsnek és Kulichovának a megfékezése. A vendégek azért nem tudtak 3 pontnál nagyobb előnyt szerezni, mert több indításos akciót is elrontottak. A Sopron Krnjics és Milovanovics réén tartotta a lépést a kassaiakkal. A félidő utolsó percében újabb eladott kassai labda után Fegyverneky büntetőivel visszaszerezte a vezetést az Uniqa, ám az utolsó az Lacy révén a vendégeké volt 1, pontos előnnyel térhettek pihenőre.

Szünet után Pierson szerezte az első kosarat, Milovanovics felelt rá. Alacsony szerkezetre állt át az Uniqa, Quigley  két hármasa között Milovanovics is beemelt egyet. Nem volt látványos a játék, de izgalmakban nem volt hiány, továbbra sem eresztették egymást a felek. A 27. percben 4-gyel ellépett a kassa Quigley büntetőivel, ám a hazaiak két támadással, egy Fegyverneky duplával, majd egy Miovanovics-hármassal fordítottak. Kassai időkérés után Sverrnsdottir dobott triplát, majd hosszabb hallgatás után Holt szót hozzá a partihoz. A negyed vége egyértelműen a kassaiaké volt akik Pierson és az utolsó pillanatban betörésből eredményes Lacy révén 6 pontos előnnyel zárták a szakaszt.

Lendületben maradtak a vendégek, Krivacsevics majd Pierson duplájával s Quigley triplájával 7-0-lal kezdték a szakaszt s a harmadik negyed végén "elővezetett 6-0 után tetemes, 13 pontos előnyre tettek szert, Székely időt kért. Fegyverneky szép tempójával a negyed közepén 10 ponton belülre került a Sopron. Megzavarodtak a vendégek, sorra adták, vesztették el a labdákat, a hazaiak pedig egy 8-0-lal 5 pontra jöttek föl. Izgalmasan alakult a végjáték, Bojovics ziccerét követően Fegyverneky hármasával tovább közelített a kassaiakhoz a Sopron, ám 1:45-tel a vége előtt 64-60-as kassai vezetésnél Quigley dobott "gyilkos" hármast  A soproni triplák ekkor kimaradtak, de a parádézó Fegyverneky két kosarával 3-ra hozta fel a vendégeket. 10 másodperccel a vége előtt az egyenlítésért támadhatott, de Milovanovics triplakísérlete nagyon rövid volt - nyert a Kassa.

Uniqa Euroleasing Sopron - Good Angels Kosice 64-69  (17-17, 14-15, 16-21, 17-16)

Sopron  600 néző. V: Tanacisz (görög), Spendl (szlovén), Monteiro (portugál)

Sopron: FEGYVERNEKY 19/3,  HOLT 10, Johnson 6, MILOVANOVICS 21/6, Krnjics 6. Cs: Licskai, Zsovár 2, Pál.

Kassa: Bojovics 2 LACY 8, QUIGLEY 24/15, PIERSON 20, Kulichová 4. Cs: Sverrisdottir 5/3, Krivacsevics 4, Kupciková 2.

Székely Norbert: - Két jól felkészített csapat kereste az ellenfél védekezésén a rést. A Kassa Isztambulban 91 pontot dobott, mi 70 alatt tartottuk őket. Nem a végjátékban vesztettünk, mélyebben gyökereztek vereségünk okai, például a tizenhárommal elvesztett lepattanóharcban a támadóidők utolsó másodperceiben kapott triplák és hogy csak nyolc büntetőt dobhattunk. Remélem, ezek a hősies vereségek csúnya kis győzelmekké alakulnak át.

Maros Kovacik: - A Sopron hazai eredményeiből tudtuk, hogy nehéz mérkőzés vár ránk és ez így is lett. 7 perccel a vége előtt 13 pontos vezetés után több labdát is eladtunk szétesett, szervezetlenné vált a támadójátékunk, de az utolsó két percben tapasztalt játékosaink megmutatták, miért nálunk játszanak.

Fotó: Tóth Zsombor