Szlimákék korán nagy hátrányba kerültek

Hazai vereséggel kezdte Európa-kupa szerepését Szlimák Hajnalka együttese. A francia Montpellier elsősorban remek kezdésének köszönhetően tudott nyerni a romániai együttes otthonában, Szatmárnémetin.

Az első negyed után 26-13-ra vezetett a jóval nagyobb nemzetközi tapasztalattal bíró - többek között az olimpiai döntős francia válogatott irányítója, Edwige Lawson játszott Hajniék ellen - Montpellier. A szatmárnémeti kosaras lányok szépen összeszedték magukat, és többek között Szlimák Hajni eredményes, jó játékával a harmadik negyed végére 2 pontra felzárkóztak. Az, hogy csaknem ledolgozta jelentős hátrányát, sokat kivett a szatmárnémeti együttes játékosaiból, a negyedik negyedben újítani tudott a Montpellier,amely végül 77-67-re győzött.

A korábbi magyar válogatott bedobó csaknem végigjátszotta a mérkőzést. Szlimák Hajni 37 percet töltött a pályán, 2/5-ös dupla és 2/3-as triplamutatóval 10 pontig jutott. Volt még 5-5 lepattanója és gólpassza, valamint 3 eladott labdája.

Fotó: frissujsag.ro