Szoros meccsen nyert a Cegléd a BSE ellen

Végig kiélezett, szoros mérkőzésen 78-72-re győzött a Cegléd a BSE ellen a két győzelemig tartó párharc első mérkőzésén a 7-10. helyért folyó rájátszásban.

Ceglédi EKK – BSE-FCSM 78-72 (22-23, 23-16, 14-19, 19-14)
Cegléd, rájátszás, 7-10. helyért, 1. mérkőzés.

A BSE 5-0-val kezdte a találkozót, de összességében kiegyenlített, jó iramú első perceket játszottak a csapatok. A vendégeknél a negyed derekán hosszabb kihagyás után újra pályára lépett Károlyi Andrea, akinek öt pontjával az első negyed végén 23-22-re vezetett csapata.

A folytatás is pontgazdag volt, így viszont egyik fél sem tudott elszakadni a másiktól. A BSE Tiba révén sokáig tartotta minimális előnyét, majd a hazaiak Mrozinska pontjaival fordítottak és a félidőben 45-39-re vezettek.

A nagyszünet után ismét hamar csökkent a különbség, Tiba továbbra is remekelt a vendégeknél, így visszavették a vezetést. A záró szakasznak minimális hazai előnnyel vághattak neki a felek (59-58).

A negyedik negyed közepén Orsó kosaraival 67-67-nél kiegyenlített a BSE. Mrozinskával viszont továbbra sem bírtak, így a 39. percben 74-69-re vezettek. Bár a végén a vendégek mindent megpróbáltak a fordításért, de a Cegléd végül Mrozinska vezetésével tudott nyerni.

Ceglédi EKK: Medgyessy 15/3, Cymmer 7/3, Orbán 14/6, Mrozinska 26, Serbán 1. Csere: Baksa 6, Kobolák 9, Millner, Filipowicz D.

BSE-FCSM: Katona Zs. 12/3, Adamecz 3, Tiba 22/12, Vukov 2, Bagi 10. Csere: Orsó 15/9, Sonyák, Károlyi 7/3, Zsilinszky 1, Bodnár.

A két győzelemig tartó párharc állása: 1-0 a Cegléd javára.

Fotó: cekk.hu