Tisztes PEAC helytállás

Ahogy az idei évadban már-már szokásos a PEAC-Pécs csapatánál, ezúttal is erőltetett menetben van Djokics Zseljko csapata. A pécsiek alig érkeztek meg csütörtökön hajnalban az Adria-Liga utolsó alapszakasz mérkőzéséről (Vrsacon főleg a fiatalok kaptak lehetőséget), pénteken máris egy kőkemény mérkőzés következett számukra a magyar-szlovák középszakaszban a Kassa ellen. Hogy aztán másnap Újvidékre utazzanak az Adria-Liga Final Fourjára, ahol két nap alatt újabb két meccs vár rájuk...

PEAC-Pécs - Good Angels Kosice 45-61 (10-16, 14-14, 13-15, 8-16)

Pécs, Lauber Dezső Sportcsarnok, magyar-szlovák középszakasz, 6. forduló. Vezette: Cziffra, Frányó, Söjtöry.

Az Euroligában a legjobb nyolc közé jutott kassai sztárcsapat ellen kiválóan tartotta magát a PEAC, a negyed derekán csupán 6-4-re vezettek a vendégek. Kupcikova második faultja után Szamosi büntetőivel egyenlített a Pécs, amelyben Djokics mester ígéretéhez híven már nagyon korán lehetőséget kaptak a fiatal játékosok. A negyed utolsó perceiben a Szűcs, Raus, Balla, Szamosi, Kiss ötös mérte össze erejét a kassaiakkal.

A folytatásban Krivacsevics kosaraival 20-12-re vezetett a szlovákiai csapat, majd Kupcikova büntetőivel tíz pontra nőtt a különbség (14-24). Djokics Zseljko időkérését követően Szamosi Amadea villantotta meg tehetségét, és pontjaival szépen zárkózott a PEAC. Egészen 28-24-ig sikerült is és végül egálra hozta ezt a tíz percet a hazai csapat (24-30).

A nagyszünet után Dusanics ziccerével 32-30-nál ismét nagyon közel kerültek a pécsiek – rosszkor jött Bojovics első kosara egy tripla formájában. A vendégek gyorsan el is léptek 11 ponttal, de a játékrészt Raus Vivien triplája zárta (37-45).

A záró szakaszban Lacy és Krivacsevics pontjaival az addigi legnagyobb, 14 pontos különbség alakult ki, így ismét jókor villant Raus Vivien egy újabb hármassal (40-51). Ugyanis a rutinos kassaiak eldöntötték a mérkőzést, de a pécsi fiatalok a végjátékban is letették névjegyüket. Mindemellett pedig úgy szenvedett tisztes vereséget a PEAC, hogy kulcsembereit pihentethette a hétvégi Adria Liga négyes döntőre.

PEAC: Fűrész 2, Barbour 8, Horváth L., Nagy-Bujdosó, Jaeschke 4. Csere: Szamosi 12, Dusanics 2, Raus 6/6, Czirják 2, Kiss V. 5, Balla D. 2, Szűcs R. 2.

Kassa: Bojovics 3/3, Quigley 8, Kupcikova 8, Pierson 10, Kulichova. Csere: Krivacsevics 12, Lacy 17, Balintova, Hruscakova 4, Janoscikova.