U16: győzelem Görögország ellen

A B-csoportban második helyen végző Görögország várt 16 éven aluli lányainkra a miskolci rendezésű korosztályos A-divíziós Európa-bajnokság második csoportkörében. A mieink egy győzelmet (Svédország) és egy vereséget (Belgium) hoztak magukkal a múlt hétről, míg a görögök két vereséget. A görög válogatott továbbjutására az előző csoportkör utolsó napjáig sokan nem fogadtak volna nagy összeggel, miután előbb Oroszországtól majd Szlovákiától is kikaptak. Ám a záró napon meglepetésre simán verték Szerbiát, aki a körbeveréseknek köszönhetően nem is jutott a legjobb 12 közé.

A mieink az eddig a csapat legjobb pontszerzőjének bizonyuló Dobos pontjaival kezdték a meccset. Egy 8-0-s magyar roham következett 6-6-os állást követően – Dubei Debóra kosara után időt is kértek a görögök. A mieink az 5. percig még dobást sem hibáztak, ráadásul a védekezés is rendben volt, hiszen akadt olyan is, hogy letelt a vendégek támadóideje. Elképesztő szakaszt produkált a magyar csapat! A görög időkérést követően további kilenc magyar pontra nem érkezett válasz, így Horváth Betti hármasa után már 23-6-ra vezettünk. A negyed hátralevő részében is a mieink kedves szerint alakult a meccs, hiába küldte fel a vendégek edzője már 11 játékosát az első negyedben.

Nem állítanánk, hogy már egy játékrész után lefutottá vált a találkozó, ám a 23 pontos előny rögvest tovább nőtt: Dobos Ági szerzett egy 2+1-et (a center már 13 pontnál járt). Az első negyedhez képest kissé visszaesett a dobáspontossága a lányoknak, 37-14-nél időt is kért Mészárosné Kovács Andrea, de így is magabiztosan vezettünk a nagyszünetben (42-18).

A folytatásban is a magyar csapat akarata érvényesült, Tóth Timi ziccerével harminc pont fölé nőtt a különbség (51-20). Ebben a játékrészben már a kulcsemberek pihentetésére is bőven volt lehetőség, a csereként érkezők pedig szintén tudtak lendületet adni az együttesnek.

A záró szakasz már csupán formalitás volt – legalábbis a végeredmény szempontjából. A lányok kiválóan játszottak, ebben a negyedben is őrizték tetemes előnyüket – minden dicséretet megérdemelnek az egész mérkőzésen nyújtott teljesítményükért. A győzelemmel 2-1-re módosították mérlegüket a második csoportkörben, holnap pedig egy szép győzelemmel a hátuk mögött várhatják a csoport várhatóan legnehezebb ellenfelét, Oroszországot.

Görögország – Magyarország 42-74 (8-31, 10-11, 14-24, 10-8)
Miskolc, Generali Aréna

Magyarország: Horváth B. (15/9), Weninger (4), Dubei (13/6), Tóth T. (5), Dobos (15). Csere: Aho (2), Wéber (1), Farkas F. (8), Kuttor (5), Abaházy (2), Gundel-Takács (-), Kaposi (4).

Görögország: Kollatou (6), Gerostergiou (2), Christinaki (6), Kitsiou (2), Karambatsa (2). Csere: Kalimeri (-), Pavlopoulou (12), Polyzou (3), Kilazidou (3), Goula (2), Fasoula (2), Kitsiou (2).

Blokkok: Dobos, Tóth T. (2-2)

A magyar válogatott holnap 18:15-kor a B-csoport győztesével Oroszországgal mérkőzik, majd másnap 20:30-kor Szlovákia következik