U16-os leány Eb: a 11. helyért játszunk

alt65-59-es vereséget szenvedett a zsákszámnyi faultot kapó magyar U16-os válogatott Csehország ellen, így a 11. helyért játszhatnak vasárnap.

A nyitónapon a Finnország elleni sikert követően nem nyert még mérkőzést a magyar U16-os válogatott, ám az a lehető legfontosabb siker volt, hiszen azzal megőrizte A-divíziós tagságát a csapat. A 9-12. helyekért zajló helyosztón az a Csehország várt a mieinkre, amely együttes eddig a horvát és a szlovák válogatott tudta legyőzni.

Teljesen kiegyenlített csatát hozott az első negyed, még úgy is, hogy az 5. percben 8-4-es cseh vezetésnél Sikora Emőke már három hibánál járt. A center helyére érkező Dobos Ágnes viszont fantasztikusan szállt be a találkozóba, a 190 centis kecskeméti középjátékos hat pontjával tartottuk szorosan az eredményt.

A 13. percben sikerült átvennünk a vezetést: az elmúlt összecsapásokon remeklő Kalocsai duplájával. Dobos és Böröndy kosaraival 23-16-nál nem véletlenül kértek időt a csehek. Ennek sajnos meg is lett az eredménye. A félidőig hátralevő négy perc alatt a csehek 12 pontjára nem érkezett magyar válasz. A játékvezetés sajnos ezúttal is hagyott némi kívánnivalót maga után (a faultarány ekkor 11-3 volt), nem véletlenül kapott technikait a 19. percben a kispadunk…

A nagyszünet után úgy tűnt sikerül ismét szorossá tenni a találkozót, ám 36-29-es cseh előnynél ismét időt volt kénytelen kérni Peresztegi Nagy Ákos. Fájdalom, a negyed végére már tíz pontosra nőtt a mieink hátránya.

Az utolsó tíz perc során Böröndy és Dobos vezérletével igyekeztek közelíteni a lányok. Másfél perccel a vége előtt a bajai Mojzes Gina 2+1-es akciójával négy pontra is sikerült feljönnünk, ám ekkor egy Kalocsai ellen megítélt újabb hibát követően (a találkozó végén 23-10-re „nyertük” fault „versenyt”…) a második technikai hibát is kiosztott a kispadunknak. A csehek az egész mérkőzésen szinte hazajártak a büntetővonalhoz – és bár rossz százalékkal értékesítették az egypontosokat –, ami óriási előnyt jelentett egy ilyen kiélezett mérkőzésen. Hiába volt minden statisztikai mutatóban egyenlő a két együttes, a végén mégis a cseh válogatott játszhat a 9. helyért.

Magyarország – Csehország 59-65 (10-12, 13-16, 12-17, 24-20)
Magyarország: Böröndy (14/6), Kalocsai (5/3), Bodnár (4), Varga B. (4), Sikora (-). Csere: Mojzes (5), Dobos (17), Nagy D. (7/3), Szabó D. (-), Gocsman (3/3), Szabó B. (-). Vezetőedző: Peresztegi Nagy Ákos
Csehország,
legjobb dobók: Hoskova (21/6), Opocenska (19).

Labdaeladások: 21 – 19

Lepattanók: Dobos (6), Mojzes, Nagy D., Varga B. (4-4)
Gólpasszok: Böröndy, Nagy D. (3-3)
Labdaszerzések: Nagy D. (4), Böröndy (3)

A magyar válogatott legközelebb és egyben a Cagliariban zajó Eb-n utoljára vasárnap (augusztus 21.) 14:30-kor lép pályára a 11. helyért.