U16-os leány Eb: Elrontott második negyed

altEgyetlen elvesztett negyed elég volt ahhoz, hogy 59-54-es vereséget szenvedjen Franciaország ellen a magyar U16-os leány válogatott.

A hollandok elleni vereség után tulajdonképpen tét nélküli csata várt ma a mieinkre Franciaország ellen. Peresztegi-Nagy Ákos játékosai már biztosan a 9-12. helyekért küzdhetnek a folytatásban. A franciák azonban ennek elkerüléséért küzdhettek a mai összecsapáson.

A tegnapi napon a legjobb teljesítményt nyújtó Kalocsai Dorina remeklésével indult a meccs. A bajai hátvéd három perc alatt szórt hat pontot, míg a kezdőcsapatba visszatérő csapatkapitány Böröndy Vivien triplájával után már 9-0-át mutatott az eredményjelző. A francia időkérést követően Bodnár gyűjtötte be igen hamar második hibáját. Ez sem vetette vissza a csodás rajtot kifogó mieinket: Kalocsai újabb kosarával, majd a csereként érkező Gocsman büntetőivel 13-0-ra vezettünk. A negyed végére tértek magukhoz a franciák, akik 4 pontra zárkóztak fel.

Sajnos a folytatás már koránt sem alakult ilyen ragyogóan. A francia csapat igen hamar egyenlített, sőt a 15. percben már ők vezettek 26-18-ra. Hét percig kellett várni az első (és a játékrész egyetlen) magyar mezőnykosárra a negyedben, így a nagyszünetre 33-20-as hátrányban voltunk.

Mikor már úgy tűnt könnyedén eldőlhet a találkozó Nagy Dóra vette hátára a csapatot. Az irányító hat pontjával sikerült még visszajönni tíz ponton belülre. Hiába volt nagy fölényben ismét a palánkok alatt ellenfelük, a lányok becsülettel küzdöttek a folytatásban is.

Az utolsó tíz perc derekán Böröndy triplájával 49-44-re sikerült zárkóznunk, de ennél közelebb már nem. A legvégén Nagy Dóra dudaszóval egy időben szórt hármasa alakította ki az 59-54-es végeredményt.

Magyarország – Franciaország 54-59 (17-13, 3-20, 17-12, 17-14)
Magyarország: Böröndy (10/9), Kalocsai (14), Bodnár (2), Varga B. (-), Sikora (6). Csere: Gocsman (2), Dobos (2), Nagy D. (10/3), Szabó B. (4), Szabó D. (-), Mojzes (4). Vezetőedző: Peresztegi Nagy Ákos
Franciaország, legjobb dobók: Dinga-Mbomi (13/6), Gaye (12 pont, 12 lepattanó), Millavet (10/3).

Érdekességek a statisztikából:
Faultok: 20 – 10
Dobószázalék: 33,3% – 41,1%
Lepattanók: 34 – 47
Gólpasszok: 12 – 4
Labdaeladások: 9 – 15

Lepattanók: Böröndy, Sikora (7-7), Kalocsai (4)
Gólpasszok: Böröndy (4), Gocsman (3)

A magyar válogatott a 9-12. helyért folytatja szereplését. Mivel a mieink a középdöntő „F”-csoportjának hatodik helyén végeztek, így az „E”-csoport ötödikjével mérkőznek pénteken (augusztus 19.) 16:45-től. Ellenfelünk kiléte az este folyamán dől el. A helyosztókra vasárnap kerül sor, amikor a döntőt is rendezik majd a Cagliariban zajló Eb-n.