U16-os leány EB: Spanyol dominancia

Böröndy Vivien volt a mieink legjobbjaAkárcsak az első két mérkőzésén, ezúttal a magyar válogatott ellen is magabiztosan győzött a spanyol válogatott az A-divíziós U16-os leány Európa-bajnokságon. Peresztegi Nagy Ákos tanítványai 70-37-es vereséget szenvedtek a csoport (és a torna egyik) favoritja ellen.

A tegnapi Olaszország elleni vereség után nem véletlenül említette Peresztegi Nagy Ákos, hogy az olaszok talán nem adtak ki mindent magukból a csoport egyértelmű favoritja, a spanyolok ellen. Egy előkészületi mérkőzésen nem sokkal az Eb előtt egyszer már kikaptak 50 ponttal tőlük, így nem is meglepő, hogy a nyitófordulóban még a 87-27-es zakót is vállalták annak érdekében, hogy a mieink ellen nyerni tudjanak. Mindazt pedig, hogy a spanyol válogatott kimagaslik – valószínűleg nem csak – a csoportból azt mi sem bizonyította jobban, hogy a házigazda kiütése után Finnországot sem kímélték a pénteki játéknapon (100-27).

A spanyol válogatottat az az Evaristo Perez irányítja, aki a 2010-es világbajnokságig még a felnőtt női válogatottat irányította, 2007-ben ezüstöt, 2009-ben pedig bronzot nyert velük az aktuális Eb-n. Munkája úgy tűnik meg is látszik a tehetséges spanyol korosztályon, ami nem könnyítette meg a mieink dolgát a mai találkozón. Ugyanakkor teher nélkül és az esélytelenek nyugalmával készülhettek a lányok a meccsre, hiszen a tegnapi 13 pontos vereség azt is jelentette, hogy a minimális célt már teljesítettek, azaz a legjobb 12 közé jutottak.

Peresztegi Nagy Ákos ezúttal három helyen is változtatott a korábbi kezdőcsapaton. A lányok mindenféle megilletődöttség nélkül kezdték a találkozót, 7-4-es vezetést követően azonban Böröndy, Mellár és Varga is gyorsan megkapta második hibáját. A negyed második fele így már a spanyoloké volt egy 16-5-ös rohanással.

A második etap elég sok hibával kezdődött, ráadásul a mieinket a játékvezetők sem segítették, két támadóhiba után és alig három perc elteltével ismét „bónuszban” voltunk. Böröndy Vivien két jó büntetője a közel öt perces gólcsendünket törte meg, de két perccel a negyed vége előtt 14 pontosra hízott a különbség, amelyet meg is őrzött a félidőre a spanyol csapat.

A nagyszünetet követően Peresztegi Nagy Ákos már Bodnár Fannit is pályára küldte, aki az első két összecsapáson a mieink legjobbja volt. Sajnos nem indult jól a félidő, Dobos Ágnes két faultot is begyűjtött alig 30 másodperc alatt (összesen már négynél járt a center). Talán ez zavarhatta össze a lányokat, ugyanis a 14. percben már 45-22-öt mutatott a tábla (a negyed 9-0 volt ekkor a spanyoloknak), így Peresztegi edző kénytelen is volt magához hívnia csapatát.

Az már eddig is látszott, a spanyol gárda a térfélcseréket követően rendre maga alá gyűri ellenfelét és úgy tetszett, ezúttal az áldozati bárány szerepét a mieink töltötték be. Az utolsó tíz perc során az azonban biztossá vált, hogy a csoportban a legkisebb arányú vereséget a mieink szenvedik el a favorit ellen.

Magyarország – Spanyolország 37-70 (12-20, 10-16, 5-19, 10-15)

Magyarország: Böröndy (11), Mellár (5/3), Gocsman (2), Varga B. (3), Dobos (2). Csere: Kalocsai (5), Szabó D. (2), Sikora (4), Mojzes (-), Bodnár (3), Szabó B. (-). Vezetőedző: Peresztegi Nagy Ákos
Spanyolország, legjobb dobók: Arrojo (17), Pujol (10/3).

Érdekességek a statisztikából:
Faultok: 29 – 18
Dobószázalék: 28,9% - 41,5%
Lepattanók: 32 – 43
Gólpasszok: 4 – 14
Labdaeladások: 30 – 22

Lepattanók: Varga B. (6), Böröndy, Dobos (4-4)
Gólpasszok: Kalocsai (2)
Labdaszerzések: Böröndy (5)

A magyar válogatott a legjobb 12 között folytathatja. Az U16-os Európa-bajnokság a vasárnapi szünnapot követően hétfőn 21:15-kor a D-csoport győztese, Törökország következik.

Forrás: Rázd meg a bikát blog