Ujhelyiék kikaptak, Hontiék nyertek

Ujhelyi Petra együttese, a lengyel Wisla Krakkó vereséggel, Honti Kata csapata, a spanyol Ros Casares viszont szép sikerrel kezdte Isztambulban az Euroliga nyolcas döntőjét.

A nyolcas döntő nyitó meccsének elején a Wisla állva hagyta a moszkvai Szpartakot, s a nyitó negyed közepén 14-2-re vezetett. Később rendezte sorait az orosz sztárcsapat, elsősorban védekezésben. Szünetben a Wisla úgy vezetett 35-29-re, hogy a második szakasz közepén pályára kerülő Ujhelyi Petra 4 pontja is kellett a lengyel együttesnek, hogy 6 pontot megtartson előnyéből.

Szünet után a Szpartak két, az első félidőben szinte észrevehetetlen sztárja, Becky Hammon és a tavalyi WNBA-döntő MVP-je, Seimone Augustus magára talált, s e szakaszt követően már a Szpartak vezetett 51-50-re. A negyedik negyed elején aztán a Wisla "blokkolt le", s a meccset 4/5-ös triplamutatóval záró Hammon vezérletével egy 10-0-srohanással kezdte a záró 10 percet a Szpartak. Ez a rövidzárlat végzetesnek bizonyult Petráék számára, az orosz csapat végül 77-70-re nyert.

Petra 13 percet játszott, 2/6-os mezőnymutatójával dobott 4 pontja mellett 3 lepattanót szerzett és volt egy gólpassza.

A Ros Casares-Jekatyerinburg összecsapást sokan tartották amolyan csoportdöntőnek. Ennek megfelelően idegesen is kezdtek az együttesek, az első egyedben a két, világsztárokkal teletűzdelt együttes együttvéve tudott összehozni  21 pontot, 13-8-ra vezetett a Valencia. A második negyedben még nagyobb fölénybe került a spanyol együttes, Laureen Jackson nevéhez méltón - a Valenciában fontos meccsen talán először - sziporkázott az első félidőben, s a többi klasszis is hozta magát. A "Jeka" csillagai viszont  - a francia Grudát kivéve - csak vergődtek, erőlködtek, szenvedtek, félidőben 33-20-ra vezetett a Valencia. Térfélcsere után sem változott a játék képe, a harmadik negyed után kerek 20 pont volt a spanyol együttes előnye (51-31). A záró szakasz elején megcsillant egy halovány reménysugár az orosz csapat előtt, amely 14 pontra felzárkózott, ám ekkor Sancho Lyttle duplája, majd a következő spanyol támadás végén Dominguez triplája pontot tett a meccs végére.Honti Katát az utolsó 3 percre küldte pályára edzője s a magyar hátvéd pályán volt, amikor vége lett a mérkőzésnek. A Ros Casares a szezon során harmadszor is legyőzte a Jekatyerinburgot, Honti Kata együttese igen magabiztosan nyert 62-49-re.