Vajda villogott az első elődöntőn

Megkezdődött négycsapatos a rájátszás a spanyol női bajnokságban, három együttesben is magyar játékossal. A két nyert meccsig tartó párharc egyikének résztvevői az Euroliga döntőben szerepelt két csapat, a Ros Casares és a Rivas Ecopolis

Nos e párharc első meccsén - ahogy az Euroliga fináléjában - valenciai siker született, jóval simábban, mint bő egy hete Isztambulban. Igaz, hogy akkor 65-52-re, most pedig "csupán" 70-61-re nyert Honti Kata csapata Krivacsevics Tijanáék ellen, ám míg az Euroliga fináléjában a 3. negyed közepén még 5 ponttal a madridi együttes vezetett, itt a Ros Casares összességében simának mondható rajt-cél győzelmet aratott. Az a 13 pontos különbség amely Isztambulban a meccs végére alakult ki, ezúttal már az első negyed után megvolt, 23-10-re vezetett ekkor a friss Euroliga-győztes.

Sajnos Tijana nem került pályára a mérkőzésen, Honti Kata pedig 2 perce alatt kiharcolt egy faultot.

A másik ágon "magyaros" sikernek és a harmadik az elődöntőben érintett magyar játékos, Vajda Anna sok és jó játékának örülhettünk. Nusi csapata, a Perumerias Aenida szinte kiütéses győzelmet aratott a Girona ellen, amelyet 78-45-re vert. Érdekes egybeesés, hogy itt is 23-10 volt az állás egy negyed után.

Válogatott játékosunk igencsak kitett magáért az összecsapáson. Nusi 20 percet töltött a pályán, 2/3-as dupla, 1/3-as tripla és 1/2-es büntetődobó mutatójával 8 pontig jutott. Emellett megkaparintott még 6 lepattanója,volt 1 gólpassza s 2 szerzett labdája, ami remek 14-es teljesitményindexet jelent.

A lengyel bajnokságban az Ujhelyi Petrát foglalkoztató Wisla Krakkó holnap kezdi az elődöntőt az Energie Torun ellen.