Végig vezetve nyert a PINKK

A PINKK-Péccsel ellentétben nem zárta szépen a tavalyi évet a Szekszárd, hiszen zsinórban háromszor vesztett Magyar Gergely együttese. Ráadásul az ukrán Olekszandra Csekre bokaműtétjét követően nem számíthat már az Atom, helyére pedig egyelőre nem érkezett középjátékos.

PINKK-Pécsi 424 – Atomerőmű KSC Szekszárd 79-61 (24-17, 26-18, 13-11, 16-15)

Komló, Komlói Városi Sportközpont, vezette: Farkas G., Söjtöry, Németh Cs.

Nem kezdett álomszerűen a PINKK, csupán egy Ruják büntetőt lehetett feljegyezni a csapat négy kísérletéből, a túloldal viszont Scsekics triplájával 5-1-re meglépett. Lassan csordogált a mérkőzés, csak a negyed derekán ébredtek a hazaiak: Dorogobuzova triplájával 8-7-nél vették át az vezetést. A negyed végére az ukrán erőcsatár vezérletével 19-12-re lépett meg a házigazda és Scsekics újabb távolijára is érkezett válasz Pénzes révén (24-17).

A szünetet követően is Pénzes Kinga percei következtek, így tartotta 7-9 pontos előnyét a PINKK. 29-21 után viszont Scsekics ismét beszórt egy hármast és Bálint is betalált, de Dorogobuzova kosara után már Magyar Gergelynek kellett időt kérnie (33-26). Úgy festett ez sem segített igazán az Atomon, Bruermane és Laczi kosaraival tíz pont fölé növelte vezetését a PINKK (39-26). A félidőhöz közeledve Zele Dorina hatékonyságának köszönhetően visszajött tíz ponton belülre a Szekszárd (42-33). Az utolsó percbe fordulva viszont robbantott még egyet a hazai alakulat: Laczi és Lengyel kosaraival nyolc pont érkezett még tőlük (50-35).

Kiváló támadójátékot produkáltak a hazaiak az első húsz perc során és Dorogobuzova is ott folytatta, ahol abbahagyta: hármasával 53-35-re vezettek. Nem tudott közelebb férkőzni a Szekszárd, sőt a PINKK már húsz ponttal is vezetett Sarok kosarával. Az Atomnak lett volna lehetősége közelebb jönni, de rendre kimaradtak a lehetőségeik (63-46).

Az utolsó negyed elején Bálint kosarával lassan, de valamelyest csökkentette hátrányát a Szekszárd, de Iványi első kosarával tartotta 15 pontos előnyét a PINKK. A 39. percbe érkezve Bálint 2+1-ével 11 pont volt a legkisebb különbség, amelyre felzárkóztak a vendégek, mivel Roberto Hernandez játékosai okosan tartották előnyüket és végül biztosan húzták be a négy közé jutás szempontjából fontos meccset.

PINKK: Török 8, Ruják 1, Laczi 12/3, Dorogobuzova 16/6, Brumermane 18. Csere: Kovács K. 4, Sarok 3, Iványi 2, Kováts N. 2, Pénzes 10/3, Lengyel 3. Vezetőedző: Roberto Hernandez

Atomerőmű: Scsekics 12/9, Zele 16, Theodorán 1, Bálint 15, Szvitlica 8. Csere: Szepsi 1, Tamis, Hajdú 4, Pap R. 4., Simon A. Vezetőedző: Magyar Gergely