Végzetesen hosszú soproni rövidzárlat

Kikapott a Sopron az olaszországi Schióban, a női Euroliga B-csoportjában, mégpedig elsősorban azért, mert az első félidő végén, s a második elején összesen több, mint 11 és fél perc tiszta játékidőn át képtelen volt pontot szerezni. Vida Annának nem sikerült győzelemmel debütálni új csapatában, a Mondeville együttesében, amely hazai környezetben maradt alul Európa-kupa mérkőzése.

Beretta Famila Schio - Uniqa Euroleaing Sopron 59 - 50 (22-15, 12-5, 12-13, 13-17)

Bő két és fél perc elteltével már kénytelen volt időt kérni Székely Norbert, együttese ugyanis a kelleténél ennyivel tovább"maradt bent" az öltözőben...A tompán, puhán kezdő magyar bajnoknak nekieső hazai együttes 8-0-ra vezetett ekkor. A negyed közepére azonban Fegyverneky, majd Fűrész triplájára építve 2 pontra feljött a Sopron, amely utána tartani is tudta a lépést ellenfelével. A szakasz hajrájában az erőszakos Ford büntetőivel ellépett a Schio.

A második negyedben soproni szempontból sajnos csupán annyi érdemleges történt, hogy Kuraszova a 3. perc végén triplát, s a 6. elején pedig duplát dobott...A félidő utolsó 4 perc 48 másodpercében pont nélkül maradó soproniak tetemes, 14 pontos hátrányba kerültek szünetig.

A vészes soproni kosárínség szünet után is  folytatódott. Több, mint 6 és fél percen keresztül nem szerzett pontot Székely Norbert együttese a harmadik negyedben. Egészen pontosan 6 perc 44 másodperc elteltével törte meg Krnjics az Uniqa igen-igen hosszú kosárcsendjét. Ez, még az első játékrész végét is ide számítva összesen 11 perc 32 másodperc tiszta játékidőre rúgott, amely alatt a Schio 16 pontot szerzett s 44-20-ra vezetett. A negyed hajrájában Kuraszova vezetésével egy 13-2-es rohanást bemutatva 10 pont közelébe került a Sopron.

A záró szakasz elején lendületben maradtak Székely Norbert tanítványai, s a negyed közepén Fegyverneky és Horti eredményes játéka révén 5 pontra zárkóztak fel. A 24 pontos hátrányból 19-nek a ledolgozása azonban túl sok erőt vett ki a magyar  együttes játékosaiból. A Schio újítani tudott s nyert "köszönhetően" a soproniak az első félidő végén s a második elején mutatott gyámoltalan támadójátékának.

Érdekességek a statisztikából.

Schio: Macchi (16 p. 6/16 mezőnyből, 3/4 büntető, 3 szerzett, 4 eladott labda), Ford (10 p., 2/5 dupla, 6/10 büntető, 13 lepattanó), Masciadri (8 p., 1/2 dupla, 2/6 tripla, 4 szerzett labda), Cohen (8 p., 1/4 tripla, 5/6 büntető, 3 lepattanó, 2 gólpassz, 3 eladott labda), McCarville (7 p., 3/8 dupla, 1/2 büntető, 6 lepattanó).

Sopron: Kuraszova (14 p., 4/6 dupla, 1/5 tripla, 3/4 büntető, 7 lepattanó), Horti (11 p. 4/8 dupla 3/5 büntető 9 lepattanó), Fegyverneky (8 p. 0/5 dupla 2/4 tripla 2/2 büntető 2 lepattanó, 3 gólpassz, 3 szerzett 4 eladott labda) Fűrész (6 p. 0/2 dupla 2/3 tripla 2 lepattanó 5 eladott labda).

A játéknap azon meccsein amelyekről még nem szóltunk, az A-csoportban a Gdynia úgy verte biztosan a VICI Aistes együttesét 97-80-ra, hogy az első félidőben parádés dobóteljesítményt nyújtva már 62-43-ra vezetett a szünetben.  A C-csoportban a Szpartak Moszkva a záró negyedet 23-8-ra nyerve a végén tette biztossá a sikerét (90-70) az olasz Taranto otthonában.

Nem sikerült Vida Anna debütálása a Mondeville csapatában az Európa-kupa H-csoportjában. Panka új együttese lényegében már az első félidőben elveszítette hazai pályán az izraeli Elitzur Ramla elleni meccset. Félidőben a gyenge támadójátékot bemutató francia együttessel szemben 33-18-ra vezettek a vendégek. Szünet után a Mondeville csak "kozmetikázni" tudott az eredményen, s végül 63-55-re kikapott. A magyar válogatott bedobója 8 percet töltött a pályán, volt egy sikertelen kétpontos kísérlete, és leszedett egy lepattanót.

Fotó: sport.hir24.hu