Vereséghez vezetett az álmos kezdés

Szinte "elaludt", beragadt a rajtnál Rivasban az éjszakai Euroliga mérkőzés első negyedében a HAT Agro UNI Győr, amely a második negyedben ugyan 2 pontra is felküzdötte magát. Hiába voltak azonban jó periódusai Fűzy Ákos tanítványainak, összességében nem tudták kétségessé tenni a Honti Kata által ügyesen irányított spanyol együttes, az Euroliga tavalyi ezüstérmesének győzelmét.

Rivas Ecopolis -HAT Agro UNI Győr 84-65
(24-8, 17-24, 22-16, 21-17)

Talán mert több kávét ittak a hazai játékosok a spanyol sztrájk miatt éjjel fél egykor(!) kezdődő összecsapás előtt frissebben, jobban kezdtek a kissé álmosaknak tűnő győrieknél. Cruz ponterőssége révén hamar megugrott 9-2-re a Rivas. A negyed közepén úgy tűnt "felébred a Győr, hiszen Shegog vezérletével 11-6-ra följött. Sajnos e biztató időszak nem tartott sokáig, Honti Kata hármasa ugyanis a negyed utolsó csaknem 4 percében egy 13-2-es Rivas-roham kezdetét jelentette, amelybe a negyed végén Gimeno és Morrison révén a hazai csapat cserejátékosai is "besegítettek".

A második negyed elején Kublina próbálta versenyben tartani a magyar bajnokot, az első negyed utolsó 4 s a második első 2 percét alapul véve győri részről csak a lett erőcsatár szerzett pontokat, igaz ő a kosárszerzés minden típusát bemutatva, a második negyed elején 8 pontot dobva 10-et is. A szakasz közepén aztán ahogy mások is - jelesül Simon, Nagy-Bujdosó és Hurst - bekapcsolódtak a kosárszerzésbe rögtön "kivágott" egy 9-0-s szakaszt a győri csapat s 2 pontra felzárkózott. A félidő vége a hazai együttesé lett, az utolsó 2 percben 7 pontot szerző Cruz vezetésével, akinek 5 másodperccel a félidő vége előtt szerzett triplájával szünetre 9 pontra nőtt a Rivas előnye.

Shegog duplája majd Nagy-Bujdosó hármasa után a második félidőt 5-0-lal kezdő Győr újra ott lihegett ellenfele sarkában. A negyed közepén azonban 45-41 után többek között Honti Kata duplájára s hármasára alapozva egy 13-3-as szakaszt bemutatva újra ellépett az Euroliga tavalyi ezüstérmese. E rohamnak köszönhetően a Rivas 15 ponttal vezetett a záró szakasz előtt.

Ez megtörte a győrieket, a záró szakasz elején újra a Rivas cseréi sziporkáztak, Casas és Gimeno kosaraival 20 ponttal vezetett mára spanyol együttes s a hátralévő 7 percet már csak becsületből játszották le a csapatok, az éjszakai mérkőzést biztosan nyerte a Rivas.