Visszavágott a DKSK a Bajának

Visszavágott a Diósgyőr a Bajának az első fordulóban egyetlen ponttal elvesztett mérkőzésért. A 12. fordulóban a többi összecsapáson a papírformának megfelelő eredmény született.

FTC – ELTE-BEAC Újbuda 89-66 (24-14, 22-17, 18-14, 35-21)

A hazaiakat a feldobás előtt az bosszanthatta, hogy végül sem Kovács Krisztinára, sem pedig Hegedűs Ritára nem számíthatott Farkas Sándor. A Fradi ezzel együtt is már az első percektől kezdve magához ragadta az irányítást. A palánkok alatt nem bírtak a fiatal egyetemisták Turóczi Nikolettel, aki már az első félidőben dupla-dupláig (20 pont, 13 pattanó!) jutott. A folytatásban igyekezett zárkózni a BEAC, ez 13 pontra sikerült is, de a padról beszálló Tamás remeklésével a folytatásban nagyon meglépett az FTC. A zöld-fehérek ezzel sorozatban negyedik sikerüket húzták be.

Érdekességek a statisztikából:
FTC:
Turóczi (26/3 p., 10/12 mezőny, 17 lepattanó, 6 kiharc. fault), Szlimák (7 p., 6 lep., 4 gólp.), Tamás (19/3 p., 8/14 mezőny), Russai (9 p., 6 lep.), Ruják (4 p., 6 gólp.)
BEAC:
Szász (18 p., 8/13 mezőny, 6 lep., 5 labdaszerz.), Csicsai (14 p., 6/9 mezőny, 5 lep., 6 kiharc. fault), Katona (12/6 p., 5/10 mezőny, 5 gólp.)

ZTE NKK – BSE-FCSM 70-56 (17-13, 15-16, 22-16, 16-11)

A BSE ismét bizonyította, hogy lassan már minden csapat ellen méltó partnernek bizonyul. A fővárosiak ezúttal a rendkívül jó erőkből álló zalaiak orra alá törtek borsot. Gáll Tamás együttese az elmúlt három fordulóban vesztesen hagyta el a pályát, igaz a Pécs elleni és a soproni vereség után Győrben szoros mérkőzést játszottak. A BSE a 26. percben 41-40-re még vezetett a Zsovárt hosszú időre elveszítő ZTE ellen, de a rutinosabb hazaiak végül nehezen, de hozták a kötelezőnek számító győzelmet.

Legjobb dobók:
Zalaegerszeg:
Bukovszki (13/3), Czukor (13/6), Ambrus (12), Szélesy (12), Szalay (8), Varga Zs. (8).
BSE:
Szondy (14/3), Tiba (12/6), Hegedűs (9), Sonyák (7), Bagi (6).

Bajai NKK – DKSK-MISI 65-67 (15-24, 16-15, 22-21, 12-7)

Nem mindennapi egyéni teljesítményt hozott a forduló legkiélezettebb mérkőzése. A DKSK talán a szokásosnál is jobban készült a bajai fellépésre, hiszen a bajnokság 1. fordulójában Szabó Petra utolsó pillanatokban dobott kosarával nyert BNKK Miskolcon.
Borzasztóan beragadt a kezdésnél a hazai együttes, Maja Skorics büntetőjével már 20-6-ra is vezetett a Diósgyőr. Nagyon lassan tértek magukhoz a bajaiak, a 17. percben Theodorán közelijével jöttek fel 28-27-re – érkezett is Milen Vukicsevics időkérése. A negyed vége Reiner kosaraival a vendégeké volt, akárcsak a második félidő első fele. Hadzsovics pontjaival az addigi legnagyobb különbség alakult ki felek között (33-49). Ekkor azonban nem mindennapi parádé következett. Maja Scsekics a negyedből hátralévő 3 perc alatt 4 triplát süllyesztett el, amivel 60-53-ra jött fel a Baja. A záró negyedben is eksztázisban játszott a hazaiak irányítója, akinek újabb két hármasával  62-61-re zárkóztak fel. Az utolsó pillanatokban 67-65-ös DKSK vezetésnél Hadzsovics két büntetőt is rontott, Scsekics tripláját azonban Czirják blokkolta, így a Diósgyőr hagyhatta el győztesen a pályát.

Baja:
Scsekics (38/18 pont, 6/11 tripla, 8/8 büntető, 5 labdaszerz., 10 kiharc. fault, 46 VAL), Szabó P. (4 p., 10 lep.), Theodorán (8 p., 3/10 mezőny, 9 lep.), Bozóki (8 p., 2/13 mezőny, 7 eladott labda), Szepsi (0 p., 0/7 mezőny).
Diósgyőr:
Skorics (20 p., 7/12 mezőny, 7 lep., 8 kiharc. fault), Hadzsovics (19/12 p., 6/12 mezőny, 6 lep., 5 gólp., 11 kiharc. fault), Reiner (14 p., 7/11 mezőny, 7 lep.), Budimir (0 p., 0/2 mezőny, 5 lep.)

UNIQA-Euroleasing Sopron – Atomerőmű KSC 100-58 (31-15, 26-9, 16-14, 27-20)

A papírformának megfelelően a hétközi fárasztó Euroliga mérkőzés ellenére magabiztos győzelmet aratott a bajnok. A soproniak már az első félidőben megközelített a 60 pontos határt, ami mindenképpen tiszteletre méltó teljesítmény. A harmadik negyedben már 40 fölé kúszott a felek közötti különbség. A végén már csak az volt a kérdés ki szerzi a 100. soproni pontot. Ezt végül az U16-os válogatott kapitánya, Böröndy Vivien dobta.

Sopron:
Krnjics (16 p., 7/8 mezőny, 8 lep., 5 kiharc. fault), Krivacsevics (14 p., 6/7 mezőny, 6 lep.), Kurasova (14/3 p., 5 lep.), Szabó F. (11/3 p., 5 szerz. labda, 7 gólp.), Licskai (12 p., 5/7 mezőny, 6 lep.)
Szekszárd:
Cvetanovics (15 p., 10 lep., 7 eladott labda), Baksa (10 p., 5/7 mezőny), Zele (9 p., 3/9 mezőny, 7 lep.), Bálint (14/9 p., 3/3 tripla).

Pécs 2010 – Vasas-Basket 59-43
(12-11, 15-10, 16-5, 16-17)

A pécsiek Pilav és Sarok nélkül fogadták a Vasast, amely szintén hiányzókkal érkezett Baranyába. A vendégek kezdték jobban a mérkőzést, 7-0-ás előnyük után Murphy 2+1-ével vetette át a vezetést a Pécs. A folytatásban Quigley révén tudott meglépni a hazai csapat, míg a túloldalon leginkább a palánkok alatt remeklő Teilane bizonyult kiemelkedőnek. A záró negyedben már 22 ponttal is vezetett a Pécs, amiből 16-ot meg is őrzött a lefújásig.

Pécs:
Quigley (15/6 p., 8 lep.), Murphy (13 p., 12 lep.), Török (10/3 p., 4 lep., 5 gólp.), Horváth L. (8 p., 11 lep.), Raksányi (4 p., 6 labdaszerz.)
Vasas:
Teilane (19 p., 7 lep., 5 kiharc. fault, 6 blokk), Szabó F. (8 p., 4 labdaszerz.), Pál (7 p. 7 lep.), csapat: 0/11 tripla.

UNI SEAT Győr – Ceglédi EKK 74-62 (22-13, 19-16, 20-11, 13-22)

Zsinórban két győzelemmel a háta mögött érkezett Győrbe a Cegléd. A hazaiak érezhetően fáradtan mozogtak a lengyelországi bravúros győzelem után. Rasheed Rita viszont így is folytatta parádés játékát, ezúttal 19 pontig jutott. A ceglédiek remekül élve a lehetőségeikkel jól tartották magukat. Hazai szempontból a győzelem mellett jó hír volt Semsei Barbara visszatérése is. A vendé