89 pontos, kiütéses győzelmet aratott női válogatottunk

Második Eb-selejtezős mérkőzését tükösimán hozta Székely Norbert együttese - Albánia nem volt egy súlycsoportban velünk - 137 dobott pontig jutottak a lányok.

2019-es Európa-bajnoki selejtező, C-csoport, 2. forduló
Magyarország (2-0) - Albánia (0-2) 137-48 (27-11, 39-15, 28-12, 43-10)

Magyarország: Medgyessy 4, Simon 6/3, Raksányi 7/3, Goree 11, Krivacsevics 12.
Csere: Katona 8, Varga 7, Studer 14/9, Dubei 12, Határ 17, Zele 25, Szabó 14/6.

Albánia: Bujari 8/6, Myrton 9, Lalaj 10, Xhanaj -, Aliaj 8.
Csere: Zykaj 9/6, Gjoni -,  Toska -, Rreshpja 2, Berranija -, Qypi 2.

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken eléritek!

Rögtön a legelejétől kezdve érvényesítette csapatunk a papírformát, alig több mint két perc után már 9-0-ra vezettünk, a palánk alatt nagyon eredményesek voltunk. Aliaj révén voltak az albánoknak momentumaik az első negyed első felében (13-6), de jött egy négy perc alatt futott 11-0 a mieinktől (24-6). Egy negyed után 16 ponttal állt jobban Székely Norbert alakulata (27-11), majd Zele Dorina percei következtek a második felvonás elején - hét pontot szerzett zsinórban, Szabó triplája után pedig 24 pontra nőtt a távolság (37-13). Zele folytatta jó sorozatát, de védekezésben kiengedtek kicsit a mieink, a játékrész közepén két triplát dobtak egymás után az albánok, így 21 pont maradt a fórunk (46-25). Székely Norbert figyelmeztette is a lányokat a kihagyásokra, és a félidőből hátralévő szűk négy és fél percben mindössze egyetlen pontot kaptunk - támadásban Goree és Studer Ágnes vezetésével újra felpörögtünk, utóbbi pedig a félidő legvégén beszórt még egy hármast is, ezzel kereken 40-nel álltunk jobban a nagyszünetben (66-26).

A fordulás után is ügyes akciókat vezettünk, az albánok pedig két triplával tartották magukat. Már az is eredmény volt a szempontjukból, hogy a 40 pontos félidei lemaradás után csak a 28. percben nőtt 50 fölé a különbség Dubei duplája után (87-36). Megint Studer zárta a játékrészt, ezúttal egy 2+1-gyel, amivel 56 pontra nőtt előnyünk az utolsó negyed előtt (94-38). Az utolsó 10 percben már csak a pontos végeredmény, a különbség és az volt a kérdés, hogy ki dobja a 100. magyar pontot - Határ Bernadettnek sikerült ez a 33. perc elején (101-40). Megint volt egy jobb rövid periódusa az albánoknak támadásban, de ennek megint pillanatok alatt vége lett, a 36. perc közepén pedig Zele kettesével a 70 pontot is meghaladta a differencia (117-46). Végeredményben tükörsimán, megerőltetés nélkül, sokszor látványos és könnyed játékkal hozta csapatunk az eredetileg is kötelezőként aposztrofált mérkőzést. 137-48-ra győzött női válogatottunk, így két mérkőzés után két győzelemmel áll a 2019-es Európa-bajnokság selejtező sorozatában.