A fiatalok is remekeltek a Diósgyőrben

Az Európa Kupában a legjobb 16 közé jutott Aluinvent DVTK 76-57-os győzelmet aratott a Közép-Európai Ligában a Pöstyén ellen. A miskolciak a második negyedtől fogva kontrollálták a mérkőzést és a fiatalok (Horváth Bernadett, Dubei Debóra) pontjaival simán győztek.

Aluinvent-DVTK – Piestanské Cajky 76-57 (14-18, 17-8, 21-15, 24-16)
Miskolc, Közép-Európai Liga, v.: Pálla, Boros, Surányi

A DVTK a héten németországi veresége ellenére bejutott az Európa Kupa legjobb 16 csapata közé, így összességében örömmel készülhetett a Pöstyén ellen.

Kiegyenlítetten indult az összecsapás, aztán a 7. percben Bartonova kosaraival 16-10-re vezettek a vendégek. Időt is kért Dubeiné Balogh Gabriella, amelyet követően a negyed végére valamelyest közelebb jött a DVTK (14-18).

A második játékrészt jól kezdte a Diósgyőr, Tobin pontjaival rövid idő alatt a vezetést is a sikerült átvenni (23-21). Sokkal jobban védekezett ekkor a magyar csapat és a nagyszünetre Raven majd Sverrisdottir révén 31-26-ra már a DVTK járt előrébb.

A második félidő eleje is szoros volt, de 35-33 után alaposan ellépett a Diósgyőr. A Pöstyénnek majdnem öt percig nem engedve kosarat tíz pontra nőtt a különbség. A negyed vége előtt ráadásként a két fiatal, Horváth Bernadett és Dubei Debóra szórt egy-egy triplát (52-41).

A záró szakasz elején is a két fiatal tehetség felvillanásait lehetett feljegyezni, így tovább távolodott a DVTK (57-43). A negyed derekán végleg állva hagyta a szlovákiai csapatot a Diósgyőr, Sverrisdottir és (újfent) Horváth triplázott, lassan húszra hízott a távolság. Mivel Tobin is megoldhatatlan feladat volt a vendégeknek, így a DVTK végül halványabb első negyed után folyamatosan vezetve biztosan győzött.

Diósgyőr: Bukovszki 6/3, Czank, Bálint 5, Sverrisdottir 14/6, Tobin 19. Csere: Raven 10, Jansone 2, Vincze, Szabó P. 1, Hováth B. 12/9, Dubei 7/3, Szabó B.

Pöstyén: Bartanusova 7/3, Bartonova 13, Dudasova 11/3, Tatham 13/3, Krc-Turbova 4. Csere: Zentkova 3/3, Baburova, Felixova 6, Pilatova.