A Győr játszhat az 5. helyért és vár ellenfelére

A Győr kettős győzelemmel jutott túl az MTK-n, így Bencze Tamás együttese játszhat a bajnokság 5. helyéért. A zöld-fehéreknek még várniuk kell ellenfelükre, mivel a ZTE hazai pályán egyenlített a Szekszárd ellen, így szerdán mindent eldöntő harmadik összecsapásra kerül sor.

ZTE NKK – Atomerőmű KSC-Szekszárd 73-63 (24-5, 13-20, 17-17, 19-21)
Zalaegerszeg, 5-8. helyért, 2. mérkőzés. Vezette: Bognár, Surányi, Tóth

A párharc első mérkőzésén szoros csatában öt ponttal győzött otthon a Szekszárd. Akkor sem kezdett rosszul a ZTE, ám a második összecsapáson teljesen állva hagyták a tolnaiakat. Horváth Zsófia vezérletével már az 5. percben 13-2-re vezettek, Mányoky hármasával pedig az első negyed végén 24-5 volt az állás.

A folytatásban tulajdonképpen végig futott az eredmény után a Szekszárd, Scsekics büntetőivel 29-21-ig tudtak azonban csak felzárkózni – a nagyszünetben 37-25-re mentek a hazaiak.

A fordulás után megint látótávolságon belülre jött a Szekszárd, 39-33 után viszont Horváth Zsófia dobott fontos kosarat, majd Dusanics kapott sportszerűtlen hibát és pontozódott ki hamarosan. A záró szakaszban Mányoky triplái biztosították végleg a ZTE sikerét, bár Scsekics mindent megtett, de ezen a napon megérdemelten nyert Gáll Tamás csapata.

ZTE: Török 10/3, Fuisz 3, Czukor 5/3, Vágvölgyi 2, Horváth Zs. 20. Csere: Varga Zs. 13, S. Ivanovics 10/6, Mányoky 10/9.

Szekszárd: Scsekics 24/6, Theodorán 3, Dusanics 7, Zele 15/3, Singleton 2. Csere: Simon A., Hajdu, Tamis 12/12, Studer Zs.

A két győzelemig tartó párharc állása: 1-1.

MTK-Budapest – Hat Agro-UNI Győr 70-72 (18-20, 16-18, 16-22, 20-12)
Budapest, Városmajor, 5-8. helyért, 2. mérkőzés. Vezette: Szabó G., Jakab, Vida

Nem kis tétje volt győri szempontból a szombati összecsapásnak hiszen a zöld-fehér együttes megnyerte az első mérkőzést így egy következő győzelem esetén lezárja a két győzelemig tartó párharcot és az ötödik helyért játszik.

Semsei nyitotta az összecsapást egy duplával majd Vukov válaszolt a triplavonalon túlról és az egész első tíz percre az adok-kapok játék volt a jellemző, melyből a vendégek jöttek minimálisan jobban.

A második etap forgatókönyvébe is küzdelmes, hajtós és nem mellesleg szoros eredmények kerültek, Semsei mellé Laklóth is feliratkozott a pontlistára, ők ketten húzták a vendégek szekerét ez idő tájt.

A fordulás után sem változott sokat a játék képe, ezt is elvesztette az hazai pályán játszó MTK, igaz még bőven lőtávolban maradtak Medgyessyék.

Az utolsó játékrészre viszont minden tartalékát összeszedte a kék-fehér gárda, de jól hajrázott Bencze Tamás együttese is így nagy csatában, küzdelmes játékkal a Győr vonulhatott le győztesen.

MTK: Medgyessy 21/3, Orsó 2, Vukov 3/3, Szvitlica 30/9, Bagi 4. Csere: Baksa, Cymmer 5/3, Karakasevics 5.

Győr: Gambiraza, M. Ivanovics 16, Semsei 15, Laklóth 21/3, Mansaré 8. Csere: Fejes 8, Lengyel, Dobos 4, Koch.

A két győzelemig tartó párharc végeredménye: 2-0 a Győrnek.