A PINKK és a Diósgyőr is az elődöntőben

A PINKK-Pécsi 424 és az Aluinvent-DVTK is könnyedén, kettős győzelemmel jutott a női bajnokság elődöntőjébe. A pécsiek Győrben is diadalmaskodva, míg a Diósgyőr az MTK otthonában győzve jutott a négy közé, ahol egymással találkozik majd a két együttes. A 9. helyért zajló párharc első mérkőzésén a Cegléd szoros meccsen verte a Vasast.

Hat Agro-UNI Győr – PINKK-Pécsi 424 44-61 (10-17, 7-10, 12-18, 15-16)
Győr, negyeddöntő, 2. mérkőzés, vezette: Benczur, Pozsonyi, Tőzsér

Nem kezdődött rossz iramban a PINKK vendégszereplése Győrben, amit jól összeállított védekezéssel fűszereztek meg Hernandez mester tanítványai. A második játékrész már kosárhiányosabbra sikeredett, hiszen a Győrnek hét egységre futotta, míg baranyai riválisa is csak tíz pontig jutott.

A nagyszünet után is a pécsi együttes dominált főleg a padról beszálló amerikai Kennedy és Győri jó játékának köszönhetően. Bencze Tamás csapata még az utolsó negyedben megpróbált egy nagy hajrát indítani, de nem tudott mit kezdeni a Pécs védekezésével, így fejet kellett hajtaniuk a jobb csapat előtt.

A PINKK ezzel pedig kettős győzelemmel harcolta ki az elődöntőbe jutást, ahol mint vasárnap kiderült, a papírormának megfelelően a középszakaszt megnyerő Diósgyőr lesz az ellenfele.

Győr: Gambiraza 9/3, M. Ivanovics 8/6, Laklóth 6, Mansaré, Diamant 8. Csere: Fejes R. 5/3, Semsei 2, Koch, Lengyel 6/6.

PINKK: Iványi 2, Sarok 5/3, Holt 7, Őri, Pascua 6. Csere: Tomlinson 9, Győri 10, Kennedy 9, Kováts 6, Ruják 6/3, Adamecz, Katona 1.

MTK-Budapest – Aluinvent-DVTK 49-80 (15-23, 16-24, 12-13, 6-20)
Budapest, Városmajor, negyeddöntő, 2. mérkőzés, vezette: Bognár, Gorka, Jurák

A miskolci mérkőzésen sokáig egészen kiválóan tartotta magát Sztevan Csupics csapata és hazai pályán is igyekezett megnehezíteni a DVTK dolgát. Az első negyed végén 15-17 után Horváth és Bálint is triplát dobott, így kezdett ellépni a Diósgyőr, utóbbi révén a 14. percben kereken húsz pont volt a különbség (16-36). A félidő előtt Szvitlica kosaraival kicsit közelebb zárkózott az MTK (31-47).

A fordulás után alaposan ráijesztett a miskolciakra a hazai csapat: egy 8-0-ás szakasz után a 26. percben Orsó révén hét pontra közelített az MTK (43-50). Ezt követően viszont ritmust váltott a DVTK, Jansone kapcsolt feljebb és jól védekezve közel nyolc perc alatt mindössze egyetlen pontot engedélyeztek a fővárosiaknak, eldöntve ezzel a mérkőzést.

A Diósgyőr két találkozón harcolta ki az elődöntőbe jutást, az MTK pedig készülhet az 5-8. helyért zajló helyosztókra.

MTK: Medgyessy, Orsó 14/3, Vukov 3, Szvitlica 23/6, Bagi. Csere: Baksa, Karakasevics 3, Cymmer 4, Szabó V. 2, Reiner, Miháczi, Varga B.

Diósgyőr: Bukovszki 2, Czank 3/3, Raven 4, Jansone 19/6, Tobin 4. Csere: Sverrisdóttir 11, Bálint 14/6, Horváth B. 11/9, Szabó P. 9, Dubei 3, Vincze V., Szabó B.

Ceglédi EKK – MKB Euroleasing Vasas 63-57 (21-11, 16-12, 9-12, 17-22)
Cegléd, 9. helyért, 1. mérkőzés, vezette: Gelencsér, Lövész, Praksch

A 9. helyért, azaz a bennmaradásért harcolt egymással a Cegléd és a Vasas. Az alapszakaszt a Közép-európai Ligában töltő hazaiakat már megtréfálta ebben az idényben a fiatal Vasas, ezúttal viszont már az első félidőben úgy tűnt könnyedén hozza az első találkozót a CEKK. A rutinos Vilipics vezette hazaiakat aztán alaposan megizzasztotta a fordulás után a Vasas, többször is nagyon közel kerültek Süléék, ám fordítaniuk nem sikerült.

A két győzelemig zajló párharc a látottak alapján nem kizárt, hogy három találkozón dől majd csak el.

CEKK: Hadzsovics 7, Orbán 18/6, Gorjanácz 16/3, Kobolák, Vilipics 18. Csere: Jerkovics 2, Serbán, Szabó D., Sándor 2.

Vasas: Aho 3, Süle 18/3, Bajnóczi 8/6, Szabó F. 6, Barnai 8. Csere: Müller 4, Szalay, Farkas F. 10/6.