A Szekszárd játszik az 5. helyért - a Ceglédé a 9. hely

A sorsdöntő harmadik mérkőzésen simán 87-57-re győzött az Atomerőmű KSC-Szekszárd a ZTE NKK ellen, így a tolnaiak játszhatnak az 5. helyért a Győrrel. A ZTE az MTK-val mérkőzik a 7. pozícióért. A 9. helyért vívott párharc két találkozón dőlt el, miután a Cegléd idegenben is legyőzte a Vasast.

Atomerőmű KSC-Szekszárd – ZTE NKK 87-57 (25-23, 21-12, 16-8, 25-14)
Szekszárd, 5-8. helyért, 3. mérkőzés. Vezette: Kapitány, Gál, Rácz

A mindent eldöntő harmadik mérkőzést a házigazda kezdte sokkal jobban, Scsekics és Zele parádés kezdésével már 16-4-re is vezettek. Mányoky majd Török pontjaival viszont hamar ledolgozta hátrányát a ZTE, a negyed végén csak két pont volt a távolság (25-23).

Studer Ágnes triplája vezette fel a második szakaszt, ám a vendégek eleinte nem engedték leszakadni a Szekszárdot (35-31), a félidő előtt viszont Singleton kosarával tíz fölé nőtt a különbség (46-35).

A nagyszünetet követően lassú kezdés után fokozatosan őrölte fel a zalaiak erejét a Zele Dorina vezette Atom. A 31. percben átlépte a húszat a különbség (65-43), innen pedig már nem volt visszaút a vendégek számára – a Szekszárd játszhat így az 5. helyért a Győrrel, míg a ZTE az MTK-val mérkőzik a 7. helyért.

Szekszárd: Studer Á. 14/6, Scsekics 16/12, Dusanics 5, Zele 32/6, Singleton 9. Csere: Studer Zs. 2, Theodorán 4, Hajdu 3/3, Simon A. 2, Tamis, Árvay

ZTE: Török Sz. 8, Fuisz 4, S. Ivanovics 6, Czukor 2, Horváth Zs. 6. Csere: Mányoky 14/6, Varga Zs. 7, Fritz 8, Vágvölgyi 2.

A két győzelemig tartó párharc végeredménye: 2-1 a Szekszárdnak.

MKB-Euroleasing Vasas – Ceglédi EKK 52-66 (15-13, 5-27, 13-14, 19-12)
Budapest, Pasarét, 9. helyért, 2. mérkőzés. Vezette: Bognár, Jurák, Minár

A párharc „odavágója” szoros mérkőzést hozott, ezúttal viszont a Cegléd egy szenzációs második negyeddel viszonylag hamar eldöntötte a találkozót. A Vasas a 8. percben még vezetett 15-9-re, ezután viszont a következő közel kilenc percben mindössze egyetlen pontot szereztek, a Vilipics és Gorjanácz vezette CEKK 21-et. 16-30 után is maradt a ceglédiek lendületéből és a nagyszünetre 40-20-ra növelték előnyüket.

A második félidő ennek fényében csupán formalitásnak bizonyult, a Cegléd végül 14 ponttal győzött és szerezte meg a 9. helyet.

Mindkét csapat számára nehéz idény ért ezzel véget. A CEKK a Közép-európai Ligában a Győr helyére „beugorva” próbált összességében kevés sikerrel helytállni. A Vasas rendkívül fiatal csapatát sérülések is nehezítették, Határ Bernadett kiesésével talán legjobbjukat veszítették el, ám összességében Krivacsevics Dragoljub együttese jó úton jár.

Vasas: Szalay V. 4, Süle 8/6, Bajnóczi 10/6, Szabó F. 11, Barnai 7. Csere: Farkas F. 10/6, Müller, Aho, Rakolczai, Wéber 2, Gocsmann.

Cegléd: Hadzsovics 9, Orbán 7/3, Gorjanácz 16, Jerkovics 2, Vilipics 24. Csere: Filipowicz D., Koboák 6, Szabó D. 2.

Fotó: Jantner Fotó