Az ausztrál fiatalok az MTK-t is legyőzték

A Zalaegerszeg után az MTK csapatát is legyőzte az ausztrál junior válogatott. A magyar csapat végig üldözte ellenfelét, de egyszer sem vezetett, s végül 10 ponttal kapott ki.

MTK - Ausztrália (junior válogatott) 52-62 (12-17, 17-16, 14-14, 9-15)

MTK: Medgyessy 8, Orsó 8/3, Reiner 4, Svitlica 16/3, Szabó V. 2. Cs: Vukov 6, Zsilinszki, Bagi 5, Miháczi 3, Varga.

Az ausztrálok legjobb dobói: A. Froling 15, Lavey 13/6, K. Froling, Sharp, Wehrung 7-7.

Elfogódottan kezdett az MTK, 8-2-re, majd 15-8-ra is vezettek a vendégek. A második negyedben elsősorban a triplát is dobó Svitlica jóvoltából feljött a magyar csapat, s többször is egyenlített, a vezetést átvennie azonban nem sikerült. Mindig tudtak újítani az ausztrál fiatalok, akik szünetben 4-gyel "mentek".

A második félidő ugyan Reiner révén magyar kosárral indult, ám erre a Keely Froling, Tessa Lavey duó vezetésével zsinórban 9 pontot szereztek a vendégek, s 10 fölé nőtt előnyük. Remek csapatmunkával, egy 12-2-es rohammal 1-re feljöttek a hazaiak. A negyed végén aztán maradt a szünetbeli 4 pontos ausztrál vezetés.

A záró szakasz elején a másik Froling, Alicia villogott, ám Orsó triplájával még 4-re "lejött" Sztevan Csupics csapata, ám ezt követően egy 12-2-es szakasszal végleg eldöntötte a meccset a maga javára az ausztrál junior együttes.