Az MTK nyerte a fővárosi kiesési derbit

Három negyeden át nyújtott jó játékának köszönhetően 77-65-re győzött az MTK a Vasas ellen a női NBI 9. helyéért vívott párharc első meccsén.

MTK-Budapest – MKB-Euroleasing Vasas 77-65 (22-18, 27-20, 19-10, 9-17)
Budapest, Városmajor, rájátszás, 9. helyért, 1. mérkőzés.

Jó tempójú, kiegyenlített első negyedet hozott a két fővárosi csapat első meccse a 9. hely, azaz a bennmaradás eléréséért. A hazaiak Böröndy és Medgyessy révén jártak előrébb, de 13-9 után Bajnóczi vezérletével a Vasas pillanatai következtek. A negyed vége ugyanakkor az MTK-é volt, így 22-18-ra vezettek.

A folytatásban Baksa pontjaival tartotta előnyét az MTK, amely Turóczi triplájával a 15. percben kilencre nőtt (32-24). A hosszú vendég gólcsendet Határ törte meg, de a hazaiak parádésan céloztak távolról: Medgyessy és Orsó két-két triplája tartotta tízen felül a különbséget. Stevan Csupics tanítványai hét hármast is szórtak az első félidőben, így 49-38-ra vezettek.

A fordulás után Kajdacsi triplájával nőtt az MTK előnye, 54-38 után aztán igyekezett közeledni a Vasas, Bajnóczi hármasával sikerült is visszajönniük tíz pontra. A hullámvasút folytatódott és ezúttal az MTK került felülre: Medgyessy bedobta negyedik távoliját is, majd Orsó kosaraival 68-48 állt az eredményjelzőn.

A záró szakaszban az első kosárra közel hat percet kellett várni. Úgy tűnt a nagy előny birtokában kissé veszített koncentrációján az MTK, majd’ kilenc percig mindössze egyetlen Medgyessy büntetőt lehetett feljegyezni. A Vasas pedig ezt kihasználva szépen kozmetikázott az eredményen, ám a hazaiak végül biztosan győztek.

MTK: MEDGYESSY 15/12, Böröndy 11/3, ORSÓ 11/9, TURÓCZI 9/3, Kajdacsi 9/3.
Csere: Baksa 9, Vukov 5, Zsilinszky, Orbán 2, Szabó V. 2, Suppán.

Vasas: AHO 11, Cymmer 2, Bajnóczi 15/6, Bagi 2, HATÁR 21.
Csere: ADAMECZ 13/9, Bach, Farkas.

A két győzelemig tartó párharc állása: 1-0 az MTK-nak.

Fotó: mtk.hu