Darida győztes visszatérése

A ZTE NKK hazai pályán biztos, 72-55-ös győzelmet aratott az MTK-Budapest ellen a női NBI-ben. A hazai cserepad összesen 52 pontot szorgoskodott össze, közöttük a visszatérő Darida Csilla 18 pontig jutott.

ZTE NKK – MTK-Budapest 72-55 (13-11, 20-13, 16-18, 23-13)

Nem kezdődött ideálisan a ZTE számára a mérkőzés, hiszen a hazaiaknak egészen a 6. percig kellett várniuk az első pontjaikra, igaz ekkor az MTK is csupán öt egységnél járt. A vendégek a negyed végéig előrébb tartottak, ám ekkor a zalaiaknál amatőr szerződést kapó, rég látott ismerős, Darida Csilla majd Knezevics kosarával fordított a ZTE (13-11).

A második negyedben az MTK ragadt be, az első hat és fél percben csak egy Miháczi duplát lehetett feljegyezni. Gáll Tamás csapata eközben 26-13-ra lépett meg. A fővárosiak Szvitlica révén jöttek vissza tízen belülre, a negyed végén Cymmer kosarával 33-24 állt a táblán.

A képlet a nagyszünet után sem változott: ismét a ZTE kezdett pocsékul. A vendégek Baksa 2+1-e és Szvitlica újabb kosara után 33-31-re jöttek fel. Ismét csak Darida és Knezevics kosaraival újított a Zalaegerszeg, de a negyed derekán kiegyenlített volt a játék. Olyannyira, hogy Reiner pontjaival a 28. percben már egyenlő volt az állás (42-42). A záró két percet viszont Mányoky révén egy 7-0-ával zárt a ZTE (49-42).

Az utolsó negyedben megint Mányoky villant egy hármassal, így ismét futhatott az eredmény után az MTK, ráadásul komoly érvágás volt Szvitlica kipontozódása. A 37. percben jött látótávolságon belülre az MTK, Medgyessy hármasa után (58-53) viszont ismét az egyaránt nagyot játszó Darida és Knezevics rázta fel csapatát. Két perccel a vége előtt 65-55-re vezetett a ZTE és végül Fritz pontjaival nagy különbséggel győztek az MTK ellen.

Zalaegerszeg: Fuisz 5, Mányoky 8/6, Czukor, Varga Zs. 6, Horváth Zs. 1. Csere: Knezevics 21/3, Darida 18/3, Fritz 11, Vágvölgyi 2.

MTK: Medgyessy 12/3, Orsó 6, Vukov 3/3, Szvitlica 10, Bagi 4. Csere: Reiner 9/3, Miháczi 2, Baksa 5, Zsilinszky 2, Cymmer 2, Szabó V.

Kipontozódott: Varga (34. perc), ill.: Szvitlica (33. perc), Orsó (37. perc), Bagi (38. perc).