Diósgyőr: közte 60

A női középszakasz második fordulójának nyitómérkőzésén a jóval esélyesebb Aluinvent DVTK a várakozásoknak megfelelően nagyon, 90-30-ra megverte az MKB Euroleasing Vasast.

Aluinvent-DVTK Miskolc – MKB Euroleasing Vasas 90-30 (23-7, 22-8, 27-6, 18-9)
Miskolc, NBI, Középszakasz, 2. forduló. Vezette: Pozsonyi, Válé, Gyuris.

A női középszakasz hosszúra nyújtott 2. fordulójának nyitómérkőzésén az első fordulóban Zalaegerszegen nyerő DVTK a PINKK-től vereséget szenvedő Vasast fogadta.

Finoman szólva sem a vendégek számítottak az esélyesnek, ráadásul Krivacsevics Dragoljub továbbra sem számíthat Határ Bernadett játékára, ahogyan Pál Szandráéra sem. Kicsit nehézkesen kezdett a DVTK, a vendégek Süle triplájánál még vezettek is, de aztán a papírformának megfelelően alakult a folytatás. A hazaiak Sverrisdóttir és Raven tripláival már az első negyed után 16 ponttal vezettek.

A 11. percben húsz pontosra nőtt a különbség, majd a negyed második felében a fiatal Szabó Brigitta büntetőivel már harminc volt közte (43-13). A fordulás után igazi triplaparádét rendezett a Diósgyőr, Sverrisdóttir egymaga négyet vállalt az öt miskolciból (60-17). A záró negyedben végül előbb 50-re, majd 60-ra nőtt a különbség, a hazaiak összesen 13 triplát dobva, folyamatosan rotálva győztek.

A Vasasra a bajnokság ezen szakaszában sok hasonlóan nehéz mérkőzés vár. A fővárosiak jelenleg 1-9-es, míg a DVTK 7-3-as mutatóval állnak a középszakaszban.

Diósgyőr: Bukovszki 4, Dubei 4, Raven 8/3, Jansone 10/6, Tobin 13/3. Csere: Czank 10/3, Sverrisdóttir 19/18, Horváth B. 8/6, Szabó P. 6, Bálint 2, Szabó B. 4, Vincze V. 2.

Vasas: Aho, Süle 10/6, Bajnóczi, Fejes F. 5, Barnai 2. Csere: Farkas F. 4, Szabó F. 4, Szalay, Müller 4, Rakolczai, Gocsmann, Wéber.