Döntőben a női 3X3 válogatott

Olaszországot is legyőzte a magyar női 3X3 válogatott, így bejutott az Európa-bajnoki selejtező döntőjébe.

3X3 Európa-bajnoki selejtező, Andorra, elődöntő
Magyarország - Olaszország 17-12

Theodoreán Alexandra duplája nyitotta a meccset, az olaszok a második perc közepén szerezték első kosarukat. Bozóki Bettina és Theodoreán is eredményes volt a harmadik percben, így 4-1-re vezettünk. Az olaszok egy ziccerrel és egy kétpontossal egalizáltak, de Bozóki faulttal együtt dobott kosarat, és a büntetőt is a helyére küldte. Medgyessy Dóra ziccerénél az egyik olasz játékos lesérült, majd Theodoreán és egy olasz is betalált, utóbbi után 8-5-re vezettünk, de Theodoreán is fájlalta a karját. Medgyessy tempójára az olaszok válaszoltak, de jött Süle Krisztina ziccere és duplája (12-6). A taljánok nem akartak leszakadni, egy ziccerrel és egy duplával megint visszajöttek a meccsbe, sőt, Süle újabb kettese után jött két újabb ziccerük és egy büntetőjük másfél perccel a vége előtt (14-12). Innen azonban már csak a mieink szereztek pontot, szám szerint hármat, így 17-12-re győztünk, és a döntőbe jutottunk.

A selejtező fináléjában a Romániát hosszabbításban, 14-12-re megverő Svájc lesz az ellenfelünk 17:50-től - ezen a linken nézhetitek majd a meccset.