Egy ponttal győzött a KSC a női Euroliga selejtezőjében

Végig borzasztóan szoros mérkőzésen az Atomerőmű KSC Szekszárd csapata 80-79-re legyőzte a Montpellier-t a női Euroliga selejtezőjének odavágóján.

Női Euroliga selejtező, 1. mérkőzés
Atomerőmű KSC Szekszárd (magyar) - BLMA (francia) 80-79 (20-20, 21-22, 24-19, 15-18)

Szekszárd: Studer Á. 12/6, Theodoreán 8/3, Erkic 10/3, McCall 11, Krnjics 12.
Csere: Oblak 19/6, Gereben -, Mansaré -, Bálint 8/6.

BLMA: Sottana 21/3, Lardy 8, Bar 3, Kobryn 10, Hurt 20.
Csere: Bankole 7/3, Ferranet -, Koné 6, Bernies 4.

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken eléritek!

Studer Ágnes, Maja Erkic és Bálint Réka kosaraival folyamatosan vezetett a Szekszárd a francia ezüstérmes elleni Euroliga-selejtező első mérkőzésének elején, először a hatodik percben álltak a vendégek (8-10). Gyakorlatilag egy pillanatra sem engedte el egymást a két együttes - a franciáknál az első negyed végjátékában Hurt, a hazaiaknál pedig Teja Oblak volt főszerepben, de a játék képének tökéletesen megfelelő döntetlennel zárult az első 10 perc (20-20). Bálint és Erica McCall kosaraival 5 ponttal lépett meg a Szekszárd a második felvonás legelején, és ez a különbség Oblak, Studer Ágnes és Krnjics Szara pontjaival még a játékrész közepén is megvolt (31-26) - sőt, a 17. percben is. Az eddig a pontig is többször betaláló Sottana aztán lényegében egymaga vezetett egy komolyabb szakaszt, az ő triplájával fordított a 20. percben a Montpellier, és ennyi volt a különbség a félidőben is (41-42).

A fordulás után hat ponttal is meglépett a BLMA (42-48), a magyar alakulat azonban Erkic, Oblak és McCall révén egy 12-0-s szakaszt futott, így a 26. perc elején már hat ponttal a Szekszárd állt jobban (54-48). Oblak és McCall még betaláltak, de támadásban megálltak a hazaiak, ezt pedig Bankolé vezetésével kihasználták a vendégek, a 30. percre kiegyenlítettek (61-61) - Oblak büntetőivel és Krnjics kosarával azonban így is 4 pont volt a KSC előnye 10 ponttal a vége előtt (65-61). A támadásokat nem nagyon tudta befejezni a Szekszárd pontokkal a negyedik negyed elején sem, így Kobryn révén egyenlítettek a vendégek a 34. percben (67-67). Ezt követően jött Krnjics, Studer Ágnes, majd később Oblak - hol ellépett 5 ponttal a magyar csapat, hol visszajöttek egyre a franciák, akiket ekkor Hurt vezetett, az ő kosarával 80 másodperccel a vége előtt átvette a vezetést a BLMA (76-77). Erkic egy technikaiért megítélt büntetőt rakott a helyére, majd Oblak 41 másoperccel a vége előtt triplát szórt. Sottana ugyan a túloldalon még ziccerből eredményes tudott lenni, de 80-79-re győzött a Szekszárd az Euroliga selejtezőjének odavágóján.