Előnyben a Győr és a Szekszárd

Az 5-8. helyért zajló mindkét helyosztó nyitómérkőzése kiélezett csatát hozott. A Hat Agro-UNI Győr Laklóth Anna vezetésével 75-66-ra verte az MTK-Budapestet, míg az Atomerőmű KSC-Szekszárd 73-68-ra a ZTE NKK-t.

Hat Agro-UNI Győr – MTK-Budapest 75-66 (20-21, 19-14, 20-14, 16-17)
Győr, 5-8. helyért, 1. mérkőzés, vezette: Boros, Tóth K., Kulcsár

Álomszerűen kezdett a Győr, aztán rémálomszerűen folytatódott a szempontjukból a negyed második fele. Mansare pontjaival a játékrész derekán 13-6-ra mentek a hazaiak, Cymmer triplája viszont remek MTK-rohamot vezetett fel. Olyannyira, hogy tíz perc után már vezettek is a vendégek.

A folytatásban nem kellett sokat várni Bencze Tamás időkérése, hiszen a fővárosiak 29-22-re megléptek. Laklóth hármasa fújt győri riadót, a 18. percben Semsei és Fejes kosarával vette vissza előnyét hosszú idő után a Győr – a félidőben 39-35-re vezettek.

A fordulást követően kezdtek ellépni a győriek, Mansare kosarával kilenc pontra nőtt az előnyük, majd Gambiraza büntetőivel lépte át a távolság első alkalommal a tízet (54-43).

A záró negyedben rendkívüli módon beragadt a Győr, méghozzá nem is kicsit, hiszen hat percen át a gyűrűbe sem találtak. A vendégek Szvitlica vezetésével egalizáltak, 59-59 után viszont nem tudták a vezetést is átvenni, ezt pedig megbüntették a győriek, akik Laklóth remek játékával végül megnyerték a párharc első meccsét.

Győr: Gambiraza 14/3, M. Ivanovics 5/3, Laklóth 20/6, Mansare 10, Diamant 12. Csere: Semsei 6, Lengyel, Koch, Fejes R. 6/3, Dobos 2.

MTK: Medgyessy 12, Orsó 13/3, Vukov, Szvitlica 22, Bagi 4. Csere: Baksa, Cymmer 11/6, Karakasevics 3, Reiner, Szabó V. 1.

A két győzelemig tartó párharc állása: 1-0 a Győrnek.

Atomerőmű KSC-Szekszárd – ZTE NKK 55-54 (12-16, 22-24, 21-14)
Szekszárd, 5-8. helyért, 1. mérkőzés, vezette: Vida, Jurák, Praksch

Pontszegény és egyben kiegyenlített első játékrészt hozott a mérkőzés. A Zele és Ivanovics pontcsatáját hozó negyed végét éppen utóbbi zárta le egy távolival, a hátvéd 10. pontjával 16-12-re vezetett csapata.

A második negyedet Dusanics hármasa vezette fel, de Varga egy 2+1-gyel tartotta előnyben a ZTE. A játékrész dereka kiegyenlített volt, a hazaiak főleg távoli dobásaikkal tartották magukat, de a félidő előtt Fuisz kosaraival így is 40-34-re vezettek a vendégek.

A nagyszünet után úgy tűnt nagyon ellép a ZTE, Czukor triplájával 11 ponttal vezettek. 34-45 után kezdett kapaszkodni a Szekszárd, három pontra zárkóztak, majd Studer Ágnes kipontozódása után Magyar Gergely kapott technikait. Theodorán büntetőivel 49-49-nél így is beérte a vendégeket az Atom.

A záró negyedben egészen 60-60-ig együtt haladtak a csapatok, amikor Singleton két duplája juttatta lélegzetvételnyi előnyhöz a Szekszárdot. A végjátékhoz közeledve Zele büntetői biztosították az ideges, kemény meccsen a hazai győzelmet – egy biztos Zalaegerszegen is kiélezett találkozóra van kilátás.

Szekszárd: Scsekics 14/9, Theodorán, Dusanics 11/6, Zele 19/3, Singleton 11. Csere: Studer Zs 6/3., Hajdu, Studer Á., Simon A. 4, Theodorán 6, Kotnik 2.

ZTE: Török 2, S. Ivanovics 23/3, Varga Zs. 15, Czukor 9/3, Horváth Zs. 4. Csere: Mányoky 4, Fritz 2, Fuisz 9.

Fotó: gyorikosar.hu

A két győzelemig tartó párharc állása: 1-0 a Szekszárdnak.