Erőt demonstrált a női bajnok - simán győzött a PEAC és a PINKK is

A Sopron a védekezésére sokkal jobban koncentrálva, mint pár napja, fölényes győzelemmel kezdte a női bajnokság rájátszást Zalaegerszegen. A PEAC kiváló első félidei játékával verte a Szekszárdot, míg a PINKK a záró negyedben egy 20-0-ás rohamot produkálva győzte le a Győrt.

ZTE NKK - Uniqa Euroleasing Sopron 60-110 (17-32, 16-24, 21-29, 6-25)

Sokkal szervezettebben védekezett a soproni csapat, mint pár napja, a ZTE csupán az 5. percben, 11-0-s Uniqa vezetésnél szerezte első pontjait. Igaz, e kosár egy 6-0-s hazai roham kezdetét jelentette. A ZTE a Ciglar Iva - Tianna Hawkins duóval szemben tehetetlen volt. A hajrában Krnjics Szara és Fegyverneky Zsófia is beköszönt, de Varga Zsófia,  Vágvölgyi Petra  és Mányoky Judit révén kiegyenlítetté tette a játékot a hazai csapat. A szakasz második felének kosáresője a múlt hét végi meccsre emlékeztetett.

A második negyedben már mindkét csapatnál több volt a hiba, a rossz dobás, tartotta 15 pont körüli előnyét a bajnok. A negyed közepén Szmiljana Ivanovics villanásaival a 10 pontos határ közelébe küzdötte fel magát a hazai együttes. Ekkor "megrázta magát" a bajnok, a félidő végén újra jött a Ciglar-Hawkins duó, Zsovár Orsolya és Dragana Sztankovics is villant, szünetig 23 pontra nőtt a bajnok előnye.

A második félidő elején sűrűn potyogtak a kosarak, Simon Zsófia vezérletével hamar közel 30 pontra nőtt a vendég előny.. A 27. percben Hawkins kosara után meg is lett ez a különbség. A hazaiaknál ekkor Czukor Tünde villant néhányszor, a soproni csapatban jól szállt be Böröndy Vivien. A záró szakaszban már mindkét oldalon többnyire a kiegészítő játékosok voltak a pályán, az ő küzdelmükben is egyértelműen a vendégek voltak jobbak.

ZTE: Török, Ivanovics 8/3, Varga 11, Czukor 9/3, Horváth 4. Cs: Mányoky 11/6, Vágvölgyi 10, Fritz 2, Fuisz 5/3,

Sopron: Ciglar 15, Fegyverneky 11/3, Simon 8/6, Hawkins 22/6, Krnjics 9. Cs:Zsovár 7, Sztankovics 14, Tetemondová 9/3, Böröndy 8, Licskai 7/3.

PEAC-Pécs – Atomerőmű KSC-Szekszárd 72-57 (22-8, 19-10, 17-19, 14-20)
Pécs, negyeddöntő, 1. mérkőzés, vezette: Németh Cs., Horváth A., Szalai

Késő este kezdte meg a negyeddöntőt a két együttes; a középszakaszban is látottak alapján a párharc esélyese egyértelműen a PEAC volt, amely ennek megfelelő magabiztossággal is kezdte a mérkőzést. 9-6-os állást követően a vendégeknél Magyar Gergely a 4. percben technikai hibát kapott, amely után Bishop és Jovanovics vezérletével a pécsiek egy 13-0-ás rohamot produkáltak (22-6).

A folytatásban sem találta a PEAC játékának ellenszerét a Szekszárd, Reid és Fűrész tripláival a 12. percben már húsz fölött járt a különbség. A jól beszálló Nagy Dóra 2+1-e után 34-8-nál úgy tűnt kiüti ellenfelét Zseljko Djokics csapata. Már a harmincas különbséget ostromolták a hazaiak, de a félidő előtt Zele révén valamelyest kozmetikázott az eredményen az Atom (41-18).

A nagyszünet után Hajdú és Scsekics is eredményes volt távolról, majd Zele révén tudtak húszon belülre jönni a tolnaiak, de a PEAC ennél közelebb sokáig nem engedte ellenfelét.

A záró szakasz elején Raus triplájával 63-41 volt az állás, a fiatal pécsiek ellen aztán dolgozott le hátrányából a Szekszárd, az ex-pécsi Dusanics hármasával 67-53-ig közelítettek, de a PEAC megérdemelt sikerét nem tudták veszélyeztetni.

PEAC: Reid 16/6, Raksányi 6, Jovanovics 8/3, Nagy-Bujdosó 3/3, Bishop 11. Csere: Kublina 7, Fűrész 5/3, Nagy D. 7, Kaposi 2, Raus 3/3, Kiss V. 2, Szűcs 2.

Szekszárd: Studer Zs. 3, Hajdú 12/6, Dusanics 10/6, Zele 22, Singleton. Csere: Kotnik, Simon A. 5, Tamis, Scsekics 5/3.

PINKK-Pécsi 424 – Hat Agro-UNI Győr 78-52 (23-19, 18-10, 12-13, 25-10)
Komló, negyeddöntő, 1. mérkőzés, vezette: Földházi, Farkas, Vida

A közvélemény által jogosan a legkiegyenlítettebbnek várt negyeddöntős párharc első találkozója három negyeden hozott szorosabb csatát, aztán a záró szakaszban egy parádés szakasszal győzött a PINKK.

Pedig nem úgy indult, hiszen a győriek Semsei triplája után 7-2-re vezettek. A lassú pécsi ébredés után fej-fej mellett haladt a két csapat, a 10. percbe fordulva 19-18-ra még a Győr vezetett, ám Tomlinson pontjaival (közte egy távolival) fordított a PINKK.

A második szakaszban 23-21 után a 15. percben Ruják hármasa egy 10-1-es hazai rohamot zárt le, az ekkor kiharcolt tíz pont körüli előnyt a félidőig őrizték is Roberto Hernandez tanítványai (41-29).

A fordulás után Holt vezérletével nagyon hamar ellépett a PINKK, köszönhetően annak is, hogy 6 percen át nem engedték a gyűrűbe találni a Győrt. 48-29 után viszont alaposan összekapták magukat a vendégek, olyannyira, hogy Diamant valamint Gambiraza révén visszajöttek tízen belülre (50-41).

A záró szakaszt Ivanovics távolija vezette fel, de ezután a PINKK elképesztő perceket produkálva állva hagyta a vendégeket. Hat perc alatt egy 20-0-át repesztve döntötték el a találkozót.

PINKK: Iványi 9/3, Sarok 11/9, Holt 17, Őri 9/6, Pascua 2. Csere: Ruják 7/3, Kennedy 7, Kováts 3, Tomlinson 13/3, Győri, Adamecz, Katona.

Győr: Gambiraza 9, Semsei 8/6, Laklóth 5/3, Mansare 3, Diamant 16. Csere: Koch, M. Ivanovics 4, Lengyel 5/3, Fejes R. 2.