Európa Kupa: Nem Vajda Annán múlt

Több magyar vonatkozása is volt a Botas Adana-Dinamo Kurszk női Európa-kupa mérkőzésnek. Idehaza természetesen Vajda Nusi teljesítményére kíváncsiak a legtöbben.

Nos, az adanai csapat magyar magasbedobója ezúttal is kitett magáért, hiszen 14 ponttal és 7 lepattanóval zárta a hihetetlen erős, Euroliga-szintű orosz csapattal szemben 65-62-re elvesztett összecsapást. Válogatott kosarasunk több, mint 34 percet játszott,  3/8-as dupla, 2/3-as tripla, valamint 2/2-es büntető mutatóval jutott 14 pontig. Volt még 1-1 gólpassza és szerzett, valamint 3 eladott labdát. Az első, roppant színvonalas negyed után 19-17-re még Nusiék vezettek, ám a második szakaszban támadásban megállt a tudomány, azt 16-10-re nyerte a többek között két ex-soproni kiválósággal, Olekszandra Kuraszovával és Jelena Milovanoviccsal, valamint 3 amerikai kitűnőséggel, Candice Dupree-vel, Epiphanny Prince.szel és Rebekkah Bunsonnal felálló Kurszk. A harmadik  negyed végén Nusi triplájával jött föl 3-ra a Botas, de a záró szakaszban végig tartani tudta szúk előnyét a Kurszk, amelyben Milovanovics 10, Kuraszova pedig 3 pontig jutott.