Ezúttal sem hibázott a Sopron

Az Európa Kupában is megőrizte veretlenségét a Sopron, amely ezúttal Belgiumban nyert kiütéssel. - A DVTK viszont sima vereséggel búcsúzott.

Belfius Namur Capitale – Uniqa-Euroleasing Sopron 53-84 (19-20, 11-20, 15-17, 9-26)
Saint-Servais, Európa-Kupa, H-csoport

A Namur és a Sopron is biztos továbbjutóként készülhetett a csoport záró találkozójára, ám ennek ellenére nem volt tétnélküli az összecsapás, hiszen a legjobb 16 közötti pozíciókért komoly harc volt.

A hazaiak kezdték jobban a mérkőzést, Aleksandravicius faultos kosarával 10-4-re vezettek, ám ezt követően a csereként pályára lépő Sztankovics pontjaival kezdett zárkózni a Sopron, majd Ciglar tempójával 16-15-nél a vezetést is sikerült átvenni, amelyet a negyed végéig meg is őrzött a magyar csapat.

A második negyedet nagyszerűen kezdték Igor Polenek tanítványai, Sztankovics tízedik pontjával hét pont volt a vendég előny. Kiválóan védekezett a Sopron a hazaiak amerikai kiválóságán, Butleren, aki elvétve tudott tiszta dobóhelyzetbe kerülni. Nem úgy Sztankovics, aki továbbra is tarthatatlannak bizonyult, ráadásul McBride hármasával tízre nőtt a különbség (28-38).

A fordulást követően Lawless és Aleksandravicius révén igyekezett zárkózni a Namur: 42-46 után viszont – ki más – mint Sztankovics törte meg a belgák jó szakaszát. A szerb center már a 25. percben 22 egységnél járt. Jókor jött Simon két gyors leindításos kosara valamint Licskai hármasa is, így három negyed után 57-45-re vezetett a Sopron.

A záró szakaszt elképesztően megnyomta a magyar csapat: négy percig nem engedték kosarat szerezni a hazaiakat, ugyanakkor Simon, Ciglar és Zsovár is triplát dobott, így a különbség tetemesre duzzadt (45-69). Parádésan kosárlabdáztak a soproni lányok és ez az eredményen is látszott, óriási fölényt kialakítva a harmincas határt is átlépte a különbség, végül magabiztosan győzött Belgiumban is.

Mindez azt jelenti, hogy a Sopron továbbra sem talált legyőzőre az idény során, az Európa Kupában pedig 6-0-ás mérleggel jutott a legjobb 16 közé.

Namur: Dubuc 8/6, Butler 6, Orekhova 13/9, Lawless 16/3, Aleksandravicius 8/3.
Csere: Sissoko 3, Deneil.

Sopron: Ciglar 12/6, Hartley 5, McBride 10/3, Crvendakics 5/3, Krnjics 3.
Csere: Simon Zs. 9/3, Sztankovics 25, Licskai 3/3, Zsovár 9/9, Kuttor 2.

Castors Braine Brabant Wallon - Aluinvent-DVTK Miskolc 87-65 (27-12, 14-13, 25-19, 21-21)
Braine, Európa Kupa, E-csoport

Nem tudott győzelemmel búcsúzni az Európa Kupától a Diósgyőr, amely a csoportját így veretlenül megnyerő Castors Braine otthonában szenvedett vereséget.

Maikel López végre számíthatott a hosszú ideje sérült Romina Ciappinára, ugyanakkor a fehérorosz Sznicina a csapattal tartott, de finoman szólva is felemás teljesítménye miatt ezúttal sem játszott.

A DVTK már az első negyedben tetemes hátrányba került, amelyet nem is tudott ledolgozni. A magyar csapat legjobbja az erőcsatár poszton kezdőként szereplő Szécsi Orsolya volt 16 ponttal.

Castors Braine: Capraux 6, Mestdagh 17/15, Spencer 19/9, Steinberga 8, Trahan 25.
Csere: Allemand 5/3, Anderson 5, Grzesinski, Ballau, Linskesn.

Diósgyőr: Bias 11/3, Czank 8/3, Bálint 5/3, Szécsi 16, Coulibaly 13.
Csere: Szabó P. 2, Horváth B. 4, Dubei 3/3, Ciappina 3/3.