Felemás PINKK - Újabb BEAC-siker

Egy vereséggel és egy győzelemmel zárta a szombati napot a trutnovi nemzetközi felkészülési tornán a PINKK-Pécs, amely vasárnap a bronzéremért játszhat. A Sió Kupán veretlen maradt a PEAC-ot verő BEAC, míg a Szekszárd simán nyert a Vasas ellen.

A rangos trutnovi felkészülési torna pénteki napján a Pöstyént magabiztosan verő PINKK-re szombaton húzos nap várt, hiszen két mérkőzést is kellett játszaniuk. Az első összecsapáson a Gundars Vetra által irányított jó erőkből álló Dinamo Kurszk ellen talán a kelleténél is megilletődöttebben játszott a magyar bajnok, így az orosz csapat átrobogott a pécsieken. A PINKK rosszul kezdte az összecsapást, a feldobást követően közel 8 percig nem találták a gyűrűbe - ekkor már 13 ponttal mentek az oroszok. A félidőre ennek a duplájára tornázta fel a különbséget a Kurszk (8-34). A baranyaiak a harmadik játékrészt megnyertek - Roberto Hernandez pedig a nap második találkozójára is tartalékolva igyekezett egyetlen játékosát sem túl sokat pályán tartania.

PINKK-Pécsi 424 - Dinamo Kurszk 31-65 (4-20, 4-14, 18-16, 5-15)
Trutnov, Mekr's Kupa

PINKK: Faulkner 9/3, Gémes-Sarok 3/3, Key 9/3, Őri, Stewart. Csere: Ruják 5/3, Nagy D. 5/3, Sánta, Katona, Adamecz, Domokos.

Kurszk, ld.: Beliakova 21/15, Schetina 10/3.

A cseh Sokol Hradec Králové elleni utolsó csoportmérkőzésen a PINKK számára a második hely megszerzése volt a tét a B jelű négyesben. Mindkét csapat második meccsét játszotta szombaton, így kissé fáradtan léptek pályára a felek. A PINKK jól kezdett, ám a félidőre mindössze egyetlen pontra olvadt előnyük. A fordulás után aztán sokat javított védekezésén a PINKK, támadásban pedig Azania Stewart vezetésével növelték vezetésüket. Végül biztosan, 16 ponttal győztek.

A PINKK ezzel vasárnap 14:30-tól a házigazda KARA Trutnov ellen mérkőzik a torna harmadik helyéért. A döntőt tulajdonképpen a papírformának megfelelően a Good Angels Kosice és a Dinamo Kurszk játssza.

PINKK-Pécsi 424 - Sokol Hradec Králové 71-55 (20-14, 16-21, 23-8, 12-11)

PINKK: Faulkner 11, Ruják 4, Key 6, Nagy D. 8, Stewart 15. Csere: Őri 7/3, Katona, Sánta 6/3, Gémes-Sarok 8/6, Domokos, Adamecz 6.

Újabb két találkozóval folytatódott a 45. Sió Kupa. A szombati játéknap első mérkőzésén a másodosztályú BEAC az ezúttal a többnyire a junior játékosaival felálló PEAC ellen mérkőzött. A pécsiek sokáig jól tartották magukat, ám a zaró szakaszban a fővárosiak állva hagyták őket. Balogh Judit tanítványai ekkor egy 20-0-ás szakaszt repesztve végül simán, 17 ponttal győztek és maradtak veretlenek a tornán.

PEAC-Pécs - ELTE-BEAC Újbuda 53-70 (10-17, 22-18, 17-13, 4-22)
Szekszárd, Sió Kupa

PEAC: Szücs 2, Sellei 2, Raus 3, Gereben 4, Kaposi 14. Csere: Scherer 2, Benke 5/3, Herendi 7/3, Molitor 9/3, Zólyomi 5/3.

BEAC: Pusztai 9, Pál 24/3, Süle 16/3, Horváth Sz. 6, Szabó F. 8. Csere: György 3, Horváth 2, Szörényi 2.

A felkészülési kupa esti mérkőzésén a pénteken egyaránt veszítő házigazda Szekszárd és a Vasas találkozott. A papírformának megfelelően a tolnaiak fokozatosan őrölték fel a fiatal Vasast, amely a félidőben még csak nyolc pontos hátrányban volt, végül 28 ponttal maradt alul.

Atomerőmű KSC-Szekszárd - MKB-Euroleasing Vasas 84-56 (20-12, 21-21, 22-12, 21-11)

Szekszárd: Studer Á. 10, Studer Zs. 8/6, Boskovics 11, Sztjepanovics 6, Kovalcsik 10. Csere: Lénárt 11, Fejes F. 10, Tamis 6/6, Scsekics 4, Simon 4, Theodoreán 4, Hajdu.

Vasas: Aho 13, Cymmer 2, Gocsman 4, Bajnóczi 6, Bagi 5. Csere: Bach 10, Solymosi 9, Tóth 5, Szalay 2, Gundel-Takács.