Fontos meccset nyert a PEAC-Pécs

Megszerezte harmadik győzelmét a női Európa Kupában a PEAC-Pécs, amely hazai pályán 86-74-re verte a német TSV Wasserburgot.

PEAC-Pécs – TSV 1880 Wasserburg 86-74 (29-15, 14-22, 21-20, 22-17)
Pécs, Lauber Dezső Sportcsarnok, Európa Kupa, G-csoport, 4. forduló

A továbbjutás szempontjából kulcsfontosságú meccsen fogadta a PEAC-Pécs a Wasserburgot. A német csapat hazai pályán 23 ponttal győzött a baranyaiak ellen, így már csak ezért is igyekezett visszavágni a PEAC.

Hajszálnyival, de a Wasserburg kezdett jobban, így aztán az eleinte akadozó pécsi támadójátékot a nem teljesen egészséges Tina Jovanovics bevetésével igyekezett felpezsdíteni Zseljko Djokics. A vendégek a 4. percben 13-7-re vezettek, ekkor aztán alaposan megfordult a játék képe. A PEAC egy elképesztő, 18-0-ás rohamot produkált, amelyet még a német időkérés sem tudott megszakítani. A feljavuló pécsi védekezéssel nem tudtak mit kezdeni a vendégek, támadásban pedig kiválóan osztoztak a pontokon Raksányiék. A negyed végén 29-15-re vezetett a PEAC.

A folytatásban Hurst tartotta sokáig tíz pont felett a különbséget, majd Szücs dobott hármast, amellyel 37-22 volt az állás. Innen kezdett kapaszkodni a Wasserburg: Peddy és Breitreiner tripláival már látótávolságon belülre kerültek. Tina Jovnaovics első mezőnykosara után még 39-29-re vezetett a PEAC, de a félidő vége a német csapaté volt, amely Cannon ziccere után 43-37-re zárkózott a félidőre.

Sajnos a nagyszünet sem törte meg a vendégek javuló játékát, olyannyira, hogy a 23. percben már csupán egyetlen pont volt a különbség (49-48). Szerencsére gyorsan reagált a PEAC, kellett ehhez a fiatal Kaposi illetve Raksányi triplája, így újfent sikerült lélegzetvételnyi előnyhöz jutni (60-50), amely a záró szakaszra meg is maradt.

Az utolsó negyed Williams pillanataival kezdődött, a center kosaraival előbb tartotta 7-9 pontos vezetését a PEAC, majd Hurst távolijával a 35. percben ismét tíz fölé nőtt a különbség (75-63). A német időkérés sem zavarta meg a pécsieket, Hust jól fogta össze társait, így okosan, taktikusan játszva végül összességében biztosan győzte le a Wasserburgot a PEAC-Pécs.

PEAC-Pécs: Hurst 15/3, Raksányi 16/6, Raus, N. Jovanovics 13/3, Williams 16. Csere: T. Jovanovics 5, Kaposi 6, Orozovics 12, Szücs 3/3.

Wasserburg: Peddy 15/9, Brunckhorst 3/3, Sten 7/3, Cannon 18, Jurcenkova 12. Csere: Wagner 5/3, Breitreiner 13/3, Romeo 1.

Fotó: peacpecs.hu