Gond nélkül nyert a Diósgyőr

A vártnál is simábban, 94-56-ra győzött a Diósgyőr az MTK otthonában. A miskolciak végig vezetve, könnyedén nyertek.

MTK-Budapest – Aluinvent-DVTK Miskolc 56-94 (12-22, 17-35, 13-28, 14-9)
Budapest, Városmajor, NBI, 5. forduló, vezette: Gorka, Makovsky, Válé

Villámrajtot vett a Diósgyőr, amely két perc után 7-0-ra vezetett. Lassan ébredt az MTK, de a negyed végéhez közeledve már kiegyenlítetté vált a mérkőzés. A vendégek hármas cserével próbáltak frissíteni, miközben Coulibaly ponterősségével tartották előnyüket, majd Dubei öt pontjával a negyed végén kereken tízzel mentek (12-22).

A folytatásban Bálint vette hátára a Diósgyőrt és hiába kért időt Sztevan Csupics, nem sikerült megállítaniuk a vendégek rohamát. A 15. percben Horváth büntetőivel húsz pontra nőtt a különbség (17-37). Hiába iparkodott Medgyessy és Vincze is az MTK-ban, de a miskolciak a félidőre tovább növelték előnyüket, így ismét ponterős játékot nyújtva 57-29-re vezettek.

A fordulás után folytatódott a Diósgyőr dominanciája. Az MTK hat percig csupán egy duplát tudott jegyezni, miközben a túloldalon Bias pontjaival negyvenre hízott a különbség (33-73). A negyed vége igazi triplaparádét hozott: hat hármas után 85-42-re ment a DVTK. A múlt heti Vasas elleni siker után ismét a száz pontot célozta Maikel López csapata, de ez végül ezúttal nem jött össze, ám a magabiztos, talán a vártnál is jóval simább győzelem igen.

MTK: Medgyessy 12/3, Semsei 7/3, Orsó 3, Vincze 10, Barnai 11. Csere: Böröndy 6/6, Turóczi, Szabó P., Zsilinszky 4, Baksa, Orbán, Szabó V. 1, Suppán 2. Vezetőedző: Sztevan Csupics

Diósgyőr: Czank 12/6, Horváth B. 9, Bálint 13/3, Sznicina 2, Coulibaly 17. Csere: Bias 10/3, Dubei 17/6, Szécsi 7, Szabó P., Sikora, Arad 2. Vezetőedző: Maikel López

Fotó: Szabó Gábor (dvtk.eu)