Győrben győzött a ZTE

Újabb meglepetést okozva Győrben is nyert a ZTE NKK; a Szekszárd Cegléden győzött, míg a PINKK biztosan verte a Vasast.

CMB Cargo-UNI Győr – ZTE NKK 86-91 (24-23, 18-27, 22-23, 22-18)
Győr, NBI, 14. forduló, vezette: Tőzsér, Vida, Hervay

A listavezető Sopron veresége mellett a tabella második helyezett Győr sem tudta győztesen elhagyni a pályát. Völgyi Péter csapata a múlt heti MTK elleni meglepő vereség után újfent hazai pályán kapott ki – ezúttal attól a ZTE-től, amely korábban Zalaegerszegen is nyerni tudott ellenük.

A feldobás után a Győr ragadta magához a vezetést, de elhúzniuk nem sikerült, olyannyira nem, hogy a 10. percben Szélesy kosarával már vezetett is a ZTE (22-23). A folytatásban apró lépésekkel, de növelte előnyét a vendég csapat, 37-38 után Nagy Dóra ziccere egy 0-7-es szakaszt zárt le. A nagyszünet előtt már közte tíz is volt, a ZTE pedig már a félidőben 50 dobott pontnál járt idegenben.

A fordulás után sem változott sokat a játék képe, Vajda révén próbált zárkózni a Győr, de a hazaiak védekezése továbbra sem állt össze, így Vargáék 73-64-re vezettek harminc perc után. A záró negyedben előbb Vulics majd Radocaj kosarával kétszer is három pontra jött fel a Győr, de a ZTE minden alkalommal tudott újítani, Darida távolija szakította le végleg a hazaiakat, a nagyot játszó Szélesy pedig biztosította a zalaiak bravúrját.

Győr: Radocaj 15, Török Á. 5/3, Ivanovics 2, Laklóth 6/6, Vajda 26/12.
Csere: Czirják 12/9, Takács 2, Vincze 8, Vulics 10.

ZTE: Nagy D. 9, Darida 6/3, Varga Zs. 17/3, Zele 17, Horváth Zs. 4.
Csere: MacKay 16/9, Szélesy 20/3, Ambrus 2, Velkey.

Ceglédi EKK – Atomerőmű KSC-Szekszárd 74-85 (23-20, 17-20, 19-21, 15-24)
Cegléd, NBI, 14. forduló, vezette: Gál, Bognár, Csabai-Kaskötő

Megszerezte negyedik győzelmét a bajnokságban a Szekszárd, amely kisebb meglepetésre, nagyszerű negyedik negyedet produkálva tudott győzni a zsinórban negyedszer veszítő Cegléd otthonában.

Egészen a záró szakaszig kiegyenlített csatát hozott a mérkőzés. Az első félidőben még ettől függetlenül többnyire a Cegléd volt előnyben, a 13. percben 31-22-re vezettek, de a vendégek Maja Scsekics vezetésével a félidőre egyenlítettek (40-40).

A folytatásban aztán a tolnaiak jártak előrébb néhány ponttal, a 26. percben 46-54 állt az eredményjelzőn. Volt még persze innen visszaút a hazaiaknak, Hadzsovics kosarával 59-61-ig zárkóztak, ám innentől fogva a vendégekről szólt a találkozó. A szenzációsan játszó, 16 éves Studer Ágnes révén fokozatosan nőtt Magyar Gergely csapatának előnye és végül győzni tudtak Cegléden.

CEKK: Hadzsovics 16/6, Szepsi 8/6, Gorjanácz 10, Skorics 21/6, Serbán 9/6.
Csere: Szabó D. 2, Ruttner 4, Kobolák 4, Lengyel.

Szekszárd: Scsekics 19/6, Studer Á. 23/6, Theodoreán 10/6, Mansaré 6, Sztjepanovics 8.
Csere: Boskovics 13/9, Hajdu 5/3, Studer Zs. 1.

PINKK-Pécsi 424 – MKB-Euroleasing Vasas 86-60 (25-22, 27-14, 19-11, 15-13)
Komló, NBI, 14. forduló, vezette: Gorka, Jurák, Radnóti

Érezhetően még benne volt a PINKK játékosokban a hét eleji PEAC elleni sokk, így a nyitó negyedben egyáltalán nem tudták érvényesíteni a papírformát a Vasas ellen. A fiatal fővárosiaknál Krivacsevics Dragoljub sorozatos cserékkel tartotta frissen csapatát és Aho triplájával a 10. percben még a vezetést is átvették (20-22). A nagyszünet előtt aztán elkezdte növelni előnyét a bajnok, Stewart rendre tarthatatlannak bizonyult a palánk alatt és vezetésével a nagyszünetre már 50 pont felett járt a PINKK (52-36).

A fordulás után négy perc elteltével húsz pontra nőtt a különbség Halvarsson kosarával (60-40), mivel Faulkner és Key is ponterősen kosarazott, így a PINKK győzelme nem forgott veszélyben. A záró szakaszban csak a különbség mértéke volt kérdéses, végül 26 ponttal győzött David Leman csapata.

PINKK: Faulkner 12, Sánta 3, Key 14/3, Őri 8/3, Stewart 23.
Csere: Gémes-Sarok 5/3, Nagy D. 5/3, Halvarsson 8, Ruják 2, Laczi 2, Katona 4, Domokos.

Vasas: Aho 10/6, Cymmer 16/6, Bajnóczi 8, Bagi, Határ 13.
Csere: Farkas, Tóth T., Gundel-Takács, Bach 2, Szalay 6, Solymosi, Wéber 2.

Fotó: ztenkk.hu