Győri siker a rangadón

A PINKK és a Sopron simán, az MTK küszködve győzött a női bajnokságban, a rangadót pedig a Győr nyerte a PEAC-Pécs ellen.

PEAC-Pécs – CMB Cargo-UNI Győr 75-85 (17-26, 27-20, 15-16, 16-23)
Pécs, Lauber Dezső Sportcsarnok, vezette: Cziffra, Jakab, Minár

A forduló rangadóját Pécsett játszotta a PEAC és a Győr. A hazaiaknál bemutatkozhatott az amerikai center Destiny Williams, a túloldalon viszont továbbra is hiányzókkal, ezúttal is alacsonyabb felállással készültek Völgyi Péterék.

A Radocsaj által kiválóan mozgatott győriek kezdték jobban a mérkőzést, igen hamar időt is kellett kérnie Zseljko Djokicsnak. Ez sem törte meg igazán Laklóthék lendületét, akik a 7. percben már 19-5-re vezettek. Innen kezdte meg felzárkózását a PEAC: Hurst két távolijával ez úgy festett sikerül is, ám Horváth Krisztina buzzer-beater triplájával így is 27-17-re ment a Győr.

A második játékrész egyértelműen a pécsiek kedve szerint alakult, hiszen Kiss és Tina Jovanovics kosaraival előbb egyetlen pontra zárkóztak, majd Raksányi büntetőivel a vezetést is átvették a 16. percben (35-33). A vendégeknél ekkor az ex-pécsi Czirják tartotta a lelket és végül a nagyszünet előtt Laklóth közelijével vissza is vette előnyét a Győr (44-46).

A fordulás után kiegyenlített volt a játék, a győriek a negyed derekáig őrizték 2-3 pontos előnyüket, de a PEAC Orozovics révén ismét átvette a vezetést. 54-53 után viszont ismét a Győr pillanatai következtek, Czirják távolija után ismét egy Djokics-időkérés következett (55-60) – a záró szakasznak végül a jól játszó Kiss Virág kosara után 59-62-vel vágtak neki a csapatok.

Bár a PEAC Raksányi triplájával 65-64-nél ismét előrébb járt, de a Győr ritmust váltva ellépett ellenfelétől. Ekkor Vajda vitte a hátán övéit – a 38. percbe érkezve 78-72-re vezetett a Győr, de Raksányi egy triplával fújt utolsó pécsi riadót. Az utolsó perchez közeledve viszont Czirják rámolta be harmadik hármasát, amellyel végleg eldöntötte a rangadó kimenetelét.

A mérkőzés krónikájához tartozik, hogy az utolsó percben Laklóth Anna sérülés miatt volt kénytelen elhagyni a pályát – mint utólag kiderült a győri csapatkapitánynak eltört a keze, így rá sajnos nagy valószínűséggel ebben a naptári évben már nem számíthat csapata.

PEAC: Hurst 14/12, Raksányi 12/6, N. Jovanovics 10, Kaposi, T. Jovanovics 13. Csere: Kiss V. 10, Orozovics 11, Williams 5, Raus, Szűcs. Vezetőedző: Zseljko Djokics

Győr: Radocsaj 16, Horváth K. 9/3, Takács K. 8, Laklóth 19/3, Vajda 15. Csere: Czirják 15/9, Mansaré, Török Á. 3/3. Vezetőedző: Völgyi Péter

MKB-Euroleasing Vasas – MTK-Budapest 50-58 (11-10, 15-12, 16-15, 8-21)
Budapest, Pasarét, vezette: Surányi, Válé, Varga

Közel volt a meglepetéshez a fővárosi derbin a rutinosabb MTK ellen a fiatal Vasas. Pontszegényén indult a találkozó, a 6. percben mindössze 5-7 állt az eredményjelzőn, amikor Semseit kellett lecserélni sérülés miatt. A Vasas Határ Bernadett kosarával 11-8-ra vezetett, majd a második negyed derekán Bajnóczi triplája után hat pont volt az előnyük (22-16).

A nagyszünet után is előrébb jártak a pasarétiek, Cymmer triplája és Aho ziccere után időt is kért Sztevan Csupics. A Vasas viszont tovább növelte előnyét, Aho és Határ vezetésével több ízben is 13 ponttal vezettek már (41-28). A harmadik negyed végén Baksa öt pontjával jött vissza 42-37-re az MTK, majd a záró szakasz elején Medgyessy kosarával vették át a vezetést (42-43). Fáradni látszott a fiatal Vasas, mindezt pedig jól használta ki az MTK: a tavaly még Vasasos Barnai és Orsó pontjaival végül a vártnál jóval nehezebben, de győztek a vendégek.

Vasas: Aho 14, Bajnóczi 6/3, Farkas F. 3/3, Bagi 2, Határ 17. Csere: Cymmer 8/3, Tóth T., Szalay, Gocsmann. Vezetőedző: Krivacsevics Dragoljub

MTK: Medgyessy 7, Semsei 4, Orsó 11/6, Vincze V. 4, Barnai 15. Csere: Turóczi 3, Orbán 4, Böröndy V. 3, Baksa 7. Vezetőedző: Sztevan Csupics

PINKK-Pécsi 424 – Ceglédi EKK 96-58 (24-12, 29-13, 24-14, 19-19)
Komló, vezette: Vida, Radnóti, Lövész

A zalaegerszegi után újabb magabiztos győzelemmel folytatta szereplését a bajnok, amely ezúttal a Hadzsovicsot nélkülöző Ceglédet fektette két vállra. A PINKK már az első percektől kezdve fokozatosan növelte előnyét: A 7. percben Key triplája után Stewart büntetőivel nőtt először tíz fölé a különbség (18-7). Az első fordulóban a DVTK-t szorongató ceglédieknél Skorics iparkodott a leginkább, de a 15. percben Ruják pontjaival kereken hússzal ment a PINKK (35-15). Hazai oldalon ezúttal is többen nyújtottak kiemelkedő teljesítményt – a félidő előtt Katona kosarával alakult ki az addigi legnagyobb, 28 pontos különbség (53-25).

A fordulás után a 24. percben harminc, a 33. percben pedig negyven pont lett a különbség – utóbbit a masszív dupla-duplát jegyző Putnina „állította be”. A PINKK a legnagyobb előnyét (46 pont) Faulkner triplájával érte el – végül a várakozásoknak megfelelően magabiztosan verte a Ceglédet.

PINKK: Faulkner 15/3, Key 22/6, Gémes-Sarok 3, Nagy D. 7, Putnina 17. Csere: Stewart 12, Ruják 9/3, Sánta 2, Adamecz 2, Katona 7/3, Domokos. Vezetőedző: Roberto Hernandez

CEKK: Lengyel 3/3, Gorjanácz 2, Skorics 21/3, Serbán 16, Bozóki 4. Csere: Szabó D. 2, Ruttner 4, Kobolák 4, Szepsi 2. Vezetőedző: Cziczás László

Uniqa-Euroleasing Sopron – ZTE NKK 105-67 (29-12, 32-20, 23-13, 21-22)
Sopron, MKB Aréna, vezette: Kapitány, Török, Esztergályos

Magabiztosan kezdett hazai bemutatkozásán a Sopron, amely Ciglar triplájával a 7. percben már 17-7-re vezetett. A ZTE-nél az első fordulóhoz hasonlóan ismét a védekezéssel akadtak gondok, ráadásul a soproniak ismét lendületes, gyors játékot nyújtottak. Simon és Zsovár is betalált távolról, így már az első negyedben a húszat súrolta a különbség. A folytatásban a palánk alatt tarthatatlan Krnjics révén aztán át is lépte, miközben gyakorlatilag bármilyen felállásban ponterősnek bizonyult a Sopron, így a nagyszünetben már 61 pontnál tartottak.

A fordulás után sem változott sokat a képlet, ennek megfelelően a hatalmas tempót diktáló Sopron a száz pontot is átlépve fölényes győzelmet aratott a ZTE ellen. Gáll Tamásék a nehéz szezonkezdet (előbb hazai pályán a címvédő PINKK, most pedig a Sopron volt az ellenfél) után legközelebb otthon az MTK ellen javíthatnak, míg a Sopron Cegléden folytathatja bíztató szezonkezdetét.

Sopron: Ciglar 11/3, Hartley 12/3, McBride 17/9, Kuttor 2, Sztankovics 17. Csere: Krnjics 20, Simon Zs. 14/6, Crvendakics 4, Zsovár 5/3, Weninger 3, Kocsis. Vezetőedző: Igor Polenek

ZTE: Nagy D. 12/3, MacKay 7/3, Szélesy 11, Varga Zs. 6, Zele 21/3. Csere: Darida, Ambrus 3/3, Makitalo 2, Velkey 5/3, Horváth Zs., Jurkó. Vezetőedző: Gáll Tamás

fotó: peacpecs.hu