Győzelemmel zárta az évet a Sopron

A hét közben nagyszerű Euroliga győzelmet arató Uniqa Euroleasing Sopron 71-61-es győzelmet aratott a Pöstyén otthonában a Közép-Európai Ligában. A soproniak a második félidőt 21 ponttal nyerve távoztak győzelemmel.

Piestanske Cajky – Uniqa Euroleasing Sopron 61-71 (16-13, 20-12, 15-26, 10-20)
Pöstyén, Közép-Európai Liga.

A hétközi nagyszerű Euroliga sikert követően Pöstyénben Közép-Európai Liga mérkőzéssel zárta a 2013-as évet a Sopron. A magyar címvédőnél ezúttal is a hiányzott Kelly Faris.

Nem kezdett jól a Sopron, amely a negyed derekáig megragadt 2 ponton (Fegyverneky nyitotta két büntetővel a meccset). A hazaiak 14-4-re vezettek, Igor Polenek időkérése után viszont összekapta magát a magyar csapat és Fegyverneky triplájával 16-13-ra zárkóztak.

A második negyedet viszont ugyanúgy kezdte a Sopron, mint az elsőt. A Pöstyén négy triplával nyitotta, amelyekre viszont egyetlen ponttal sem feleltek a vendégek. A 15. percben megint Fegyverneky volt az, aki megtörte a gólcsendet, de így is 30-15 állt a táblán. Szerencsére a játékrész vége ezúttal is a Soproné volt, Ciglar tízen belülre is visszahozta a különbséget, a félidőben 36-25-re ment a Pöstyén.

A fordulást követően a játék is alapos fordulatot vett. Tatham kosaraival 42-31-nél még tartotta előnyét a szlovákiai csapat, de ekkor ismét Fegyverneky rázta meg magát, majd Tetemondova triplájával látótávolságon belülre jött a Sopron (42-38). A 25. percben Bartonova egy támadóhibával kipontozódott a hazai kispad pedig technikai hibát kapott. A jól védekező soproniak Zsovár hármasával 46-44-nél a vezetést is átvették, a játékrész végén pedig Hawkins távolijával 51-51 volt az állás.

A záró szakaszban tovább folytatta lendületes játékát a Sopron, amely ekkor már nem engedte ki a kezéből a vezetést. Fegyverneky és Hawkins is ponterősen játszott, Tetemondova triplájával pedig először vezetett tíz felett a magyar csapat (55-67). A második félidőben nyújtott remek játékával győzelemmel zárta az esztendőt a Sopron.

Pöstyén: Bartonova 2, Bartanusova 5/3, Dudasova 4, Tatham 17, Krc-Turbova 7/3. Csere: Zentkova 10/6, Felixova 7/3, Fabianova 6/6, Pilatova 3/3.

Sopron: Fegyverneky 20/6, Simon Zs. 2, Zsovár 7/3, Hawkins 15/3, Krnjics 10. Csere: Ciglar 9/3, Tetemondova 8/6, Licsaki, Sztankovics.

Kipontozódott: Bartonova (25. perc).

Fotó: Tóth Zsombor