Három egyoldalú és egy szoros meccs a felsőházban

Mind a három "szekcióban"  akadt kiélezett, szoros csata is múlt héten a Női Amatőr Nemzeti Bajnokságban.

Mind a felsőházban, mind a középmezőnyben, mind pedig az alsóházban volt több egyoldalú, nagy különbséggel befejeződő mérkőzés, de mind a három "szekcióban"  kiélezett, szoros csata is akadt a múlt héten a Női Amatőr Nemzeti Bajnokságban

Az 1-9 helyért:
Vasas Akadémia - Ajka-Cserpes Trudi 90-61
A 17-0-ra megnyert első 5 percre, valamint főleg Mérész Beatrix (29 pont, 11 lepattanó, 6 szerzett, 3 eladott labda), Budácsik Dorottya (19 pont, 9 lepattanó), Dombai Réka (14 pont - 16 mezőnykísérlet - 6-6 lepattanó és gólpassz, 4 szerzett labda) és Varga Alíz (10 pont - 14 mezőnykísérlet - 8 lepattanó, 4 gólpassz) eredményességére, továbbá Tóth Orsolya (8 pont - 10 mezőnykísérlet - 10 lepattanó, 5 szerzett labda, 7 gólpassz) mezőnymunkájára építve még az igen gyenge, 1/15-ös (6,66%) triplamutatója ellenére is magabiztos rajt-cél győzelmet aratott a lepattanózást 60-47-re nyerő Vasas. Az ajkaiak legjobbjai pontszerzésben Fabini Borbála (12 pont, 4 eladott labda), Püspöki Lotti (11/6 pont, 7 eladott labda, 5 gólpassz), Somkuti Janka (10 pont, 9 lepattanó) és Csikász Anna (10 pont - 12 mezőnykísérlet - 5 lepattanó) voltak, Balsay Rita 8 ponttal - 14 mezőnykísérletből - 17 lepattanóval, valamint 3-3 gólpasszal és eladott labdával zárt.

Csata DSE - Tatabányai KC 109-35
A múlt hét végén elszenvedett első veresége után erődemonstrációt tartott a Csata, amelyből 6 játékos szerzett legalább 10 pontot. Lelik Réka 18/6 ponttal, 9 szerzett és 3 eladott labdával, valamint 5 gólpasszal, Pálinkás Enikő pedig 9/9-es mezőnymutatóval 18 ponttal, 3 lepattanóval, valamint 4-4 szerzett labdával és gólpasszal zárt. Bernáth Réka (15/6 pont, 4 lepattanó, 6-6 szerzett labda és gólpassz) és Horváth Fruzsina (13 pont - 6/7 mezőnykísérlet - 6 lepattanó) is jelentős szerepet vállalt a listavezető fölényes sikeréből. A 37 labdát eladó Tatabányából egyedül Jászay Kata (10 pont, 5 lepattanó) érte el a 10 pontot.

Tatabányai KC - Szeged KE 53-56
Küzdelmes, végig szoros mérkőzésen a Tóth Cecília (17 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz)-Jáhni Zsófia (16 pont, 10 lepattanó, 5 gólpassz, 4 blokk) duó vezette Szeged a záró etap közepén 8 pontos előnyt szerzett, ami teintettel az alacsony pontszámra, elég nagynak tűnt. Az elsősorban Farkas Fanni (14/6 pont, 3 lepattanó) és Csicsai Kata (10 pont) eredményességére építő Tatabánya egy 6-0-lal még 2 pontra feljött, de fordítani már nem volt képes. Az utolsó percben fokozta az izgalmakat, hogy a vendégek 4 büntetőből hármat kihagytak, de így is ők örülhettek a győzelemnek.

ELTE-BEAC Újbuda - Kecskeméti KC 86-41
Az első csapat előző napi Vasas elleni bravúrja után a BEAC "lendületből", egységes csapatjátékot bemutatva Galántai Alma (14/9 pont, 3-3 gólpassz és szerzett, 5 eladott labda), Angyal Nikolett (13-13 pont és lepattanó, 4 blokk), Kovács Vanessza (13 pont, 3 lepattanó), György Tímea (12 pont, 6 lepattanó, 5 szerzett, 3 eladott labda, 4 gólpassz) és Gocsmann Ágota (11/3 pont, - 12 mezőnykísérlet - 11 lepattanó, 4 eladott labda, 5 gólpassz) eredményességére építve minden negyedet megnyerve mért 45 pontos verést a kecskemétiekre. A vendégek közül senki nem érte el a 10 pontot, Schlégl Odett 8/6 ponttal - 11 mezőnykísérletből - volt a legeredményesebb. Farkas Petra 6 pontig - szintén 11 kísérletből - és 12 lepattanóval zárta a találkozót.

A 10-18. helyért:
Dávid Kornél KA - Tatai SE 75-64
Ellentétes félidők mérkőzésén az első félidőben az Orsó Viktória (20/9 pont, 7 lepattanó, 3 eladott labda, 5 gólpassz)-Fekete  Csilla (19/6 pont, 7 lepattanó, 6-6 gólpassz és szerzett, 4 eladott labda)-Rozsics Teodóra (15 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett labda) trió vezérletével 20 pont fölötti előnyt szerző fehérvári együttes magabiztos győzelmet aratott a Takács Emese (18 pont, 10 lepattanó, 3 gólpassz), Gusztafik Lilla (16/9 pont, 11 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott, 6 szerzett labda) és Kiss Judit (10/6 pont, 5 lepattanó, 4-4 szerzett és eladott labda, 3 gólpassz) vezette, szünet után feljavuló tatai együttes ellen.

Széchenyi KA Győr - PEAC-Pécs-Pingvinek 108-70
Minden negyedet megnyerve aratott a vártnál jóval nagyobb különbségű győzelmet a győri csapat, amelynek több játékosa is átlagon felüli teljesítménnyel rukkolt ki. A legeredményesebb Szirony Dorina (22/15 pont, 3 lepattanó) volt, két győri lány - Nagy Rebeka (19 pont, 10 lepattanó, 3 eladott labda, 5 gólpassz, 2 blokk) és Török Barbara (11 pont, 13 lepattanó, 3 gólpassz) is dupla-duplát ért el, ám mégsem ők, hanem Rácz Karolina (19 pont, 7 lepattanó, 4 szerzett labda) bizonyult a hazai csapat és a mérkőzés legértékesebb játékának (30-as teljesítményindex).

A tartalékos pécsi együttes legjobbjai az első csapat összecsapásán szerepeltek, Pucz Eszter (19/3 pont  - 20 mezőnykísérlet - 5 lepattanó, 10 eladott labda), Szűcs Lilla (14 pont - 17 mezőnykísérlet - 3 lepattanó, 7 eladott labda 9 gólpassz) és Kovács Kitti (10 pont, 6 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda) voltak leginkább veszélyesek a győri kosárra.

Nyíregyházi Kosársuli - Dávid Kornél KA 69-67
A múlt heti 40 pontos meccse után Papp Klaudia (25/18 pont, 3 lepattanó, 9 szerzett labda) ezúttal is vezéregyénisége volt a nyíregyházi csapatnak, aki mellé elsősorban Fekete Dóra (14 pont, 4 gólpassz) és Farkasinszki Orsolya (9 pont, 11 lepattanó, 7 eladott labda) tudott felnőni. A vendég fehérváriak Rozsics Teodóra (19 pont, 7 lepattanó, 6 eladott labda), Fekete Csilla (13/9 pont, 4 lepattanó, 10 eladott labda, 5 gólpassz), Laufer Gabriella (12 pont, 8 lepattanó, 4 eladott labda, 3 gólpassz) és Orsó Viktória (10/6 pont, 11 mezőnykísérlet - 5-5 lepattanó és szerzett labda, 3 gólpassz) vezérletével a 20-8-ra elveszített első negyed után még talpra álltak, a 3. negyed végére 1 pontra feljöttek, sőt a záró etap elején fordítottak is. Ezt követően azonban a hazaiak négy akciót is triplával befejezve egy 12-0-lal újra elhúztak. A DKKA nem adta olcsón a bőrét, a hajrára egy 15-4-gyel egyenlített, de az izgalmas végjátékban a hazaiak kerekedtek felül.

DEAC-Dávid Kornél KA 58-40
A "keleti túrájának" második mérkőzésén a Dávid Kornél KA a Gál Annamária (13 pont, 10 lepattanó, 6 szerzett labda, 4 gólpassz)-Jávor Petra (10/6 pont, 3 lepattanó)-Száva Dorina (10/6 pont, 5 gólpassz) trió vezette debreceniek otthonában már messze nem tudott akkora ellenállást kifejteni, mint egy nappal korábban Nyíregyházán. Ennek elsősorban az volt az oka, hogy ezúttal nem akadt igazi vezér a fehérváriaknál, senki nem érte el a 10 pontot, Fekete Csilla (9 pont - 15 mezőnykísérlet - 10 lepattanó, 7 szerzett, 8 eladott labda) és Rozsics Teodóra (9 pont - 14 mezőnykísérlet - 6 lepattanó, 5 eladott labda) voltak az Orsót nélkülöző vendégek legeredményesebb játékosai, Ehmann Dalma 8 pontot - 10 kísérletből - és 15 lepattanót szerzett, de 5 labdát eladott.

A 19-26. helyért:
ELTE-Fortis - Fonti Trans Petőfi SE 64-74
A 37. percben csupán 2 pont volt (64-62) a lepattanó csatát óriási fölénnyel 60-29-re nyerő, Domokos Kinga (14 pont, 5 lepattanó), Herendi Zsófia (12/6 pont, 7 lepattanó), Pap Regina (12/6 pont, 7 lepattanó) és Molitor Dorottya (11/6 pont, 7 lepattanó) eredményességére építő baranyai együttes előnye. A végét a vendégek bírták jobban, hiába adta Hizsnyik Dóra (21/3 pont, 4-4 szerzett és eladott labda, 3 gólpassz) és Martina Aho (20/3 pont) személyében, és hiába jutott Galli-Hirling Borbála is 12 pontig és 6 lepattanóig, az ELTE-Fortis csapata a hajrára belefáradt ellenfele lényegében az egész mérkőzésen át történő üldözésébe.

Bajai NKK - Szombathelyi Egyetem 57-69
Az első félidőben a játékot irányító szombathelyiek Szabó-Haklits Zsuzsanna (26/12 pont, 9 lepattanó, 5 szerzett, 4 eladott labda) és Simon Cintia (19/15 pont - 22 mezőnykísérlet - eredményességére, valamint Molnár Anna (9 pont - 10 mezőnykísérlet - 18 lepattanó) és Jakubovics Dóra (9 pont, 5 lepattanó, 3-3 eladott labda és gólpassz) mezőnymunkájára építve egy kiegyenlített második félidőt követően a lepattanó harcot 49-27-re megnyerve győztek a Szöllősy Boglárka (22/18 pont, 6 lepattanó, 5 szerzett labda, 3 gólpassz)-Kucsora Réka (17/9 pont - 18 mezőnykísérlet - 4 lepattanó, 5-5 szerzett és eladott labda, 8 gólpassz)-Hilcz Alexa (10/6 pont - 15 mezőnykísérlet - 4 lepattanó) trió vezette Baja otthonában. A mérkőzéseb 22 hárompontos kosár született, igaz a csapatok próbálkoztak "rendületlenül" a triplavonalon túlról, összesen nem kevesebb, mint 69 alkalommal...

FONTI TRANS-Petőfi SE - Kiss Lenke KS 58-106
Az Orosz Anett (21/9 pont, 4 lepattanó, 5 gólpassz)-Mészáros Anna (20 pont, 5 lepattanó, 8 gólpassz)-Opitz Petra (19 pont, 12 lepattanó)-Nagy Andrea (17/3 pont, 9 lepattanó, 7 szerzett labda, 6 gólpassz) kvartett vezérletével - "alátámasztva" többek között Lajkó Dóra (10 pont - 11 mezőnykísérlet - 7 lepattanó) hasznos és Szabó Enikő (5/3 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett labda, 13 gólpassz) hatékony szervező játékával fölényes győzelmet aratott az erősen tartalékos összetételben pályára lépő baranyai együttes otthonában. A Kiss Lenke KS minden negyedet megnyerve, gólpasszok tekintetében 36-13-ra, lepattanózásban pedig 50-38-ra felülmúlva ellenfelét győzött simán az alsóházi rangadón. A Pap Reginát és Mojzes Ginát is nélkülöző FONTI TRANS Petőfi SE csapatából  egyedül Herendi Zsófia (12/3 pont - 14 mezőnykísérlet - 5 lepattanó, 3-3 gólpassz és szerzett, 6 eladott labda) jutott 10 pont fölé.

MTK - Szolnoki MÁV SE 72-67
A 23-15-re megnyert 2. negyed, valamint főként Gróf Tímea (28 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz), Lutche Klaudia (11 pont, 5 lepattanó) és Zólyomi Karina (10 pont, 6 eladott labda) eredményesség révén "gyűrte le" az MTK a Bozsó Katica (20/9 pont, 3 gólpassz, 4 szerzett, 6 eladott labda)-Munkácsi Éva (17 pont, 3 lepattanó, 4 gólpassz)-Imre Nóra (11 pont, 6 lepattanó) trió vezette, szünet után a fővárosiakat végig "üldöző" szolnoki együttest.