Horvát bajnokot vert a Diósgyőr

A felszabadultan játszó Aluinvent-DVTK végig vezetve, magabiztosan győzött 68-55-re a Novi Zagreb ellen a Közép-Európai Liga záró fordulójában.

Aluinvent-DVTK – ZKK Novi Zagreb 68-55 (22-15, 18-11, 13-17, 15-12)
Miskolc, Közép-Európai Liga, 22. forduló, vezette: Kapitány, Balog, Sallai

Nagy tétje nem volt már a DVTK számára a KEL utolsó mérkőzésének. Az már korábban eldőlt, hogy a miskolciak nem lesznek ott a sorozat négyes döntőjében – a zágrábiak pedig biztosan igen.

A szűkös kerettel érkező vendégek csere nélkül játszották le az első negyedet, míg López mester már ekkor igyekezett több játékosának is lehetőséget biztosítani. A frissebben játszó DVTK Raven kosarával 12-4-re vezetett, az amerikai ponterősségének köszönhetően a negyed végén tíz pont is volt közte.

A folytatásban 24-20-ra közeledett a horvát bajnok, ám Czank kosaraival hamar visszaállt a közte tíz, sőt a vendégek időkérése ellenére 38-22-re lépett meg a DVTK. A félidő előtt szűkített hátrányán a Zágráb, de a félidőt a fiatal Dubei kosara zárta – 40-26-ra ment a Diósgyőr.

Sajnos a nagyszünet után alaposan beragadt a DVTK. Raven ugyan kosárral nyitott, de Karcic és Dojkic távolijaival folyamatosan közeledett a Zágráb. A 25. percben már csupán 44-41-re vezetett a Diósgyőr, így nagyon kellett Bálint távolija. Újítani tudott a magyar együttes, a negyed végén ismét tízzel vezettek (53-43).

A záró szakasz derekán ismét megnyugtató, 14 pontos előnyre tett szert a Diósgyőr. Két perccel a lefújás előtt visszajött tízen belülre a horvát csapat, de egy kivédekezett vendég támadás és újabb Raven kosár végleg eldöntötte az összecsapást (68-55).

Diósgyőr: Bukovszki, Raven 17, Sverrisdottir 7, Jansone 10/3, Tobin 10. Csere: Czank 5/3, Bálint 5/3, Horváth B., Szabó P. 6, Vincze V. 2, Dubei 6/3, Szabó B.

Zágráb: Cigic 3/3, Dojkic 10/6, Juric 11, Karcic 13/3, Semren 14. Csere: Stojsavljevic 4, Sarjanovic.