Húsz percig tartotta a lépést a Szekszárd a Sopronnal

A 18. percben még 39-38-ra vezetett a Szekszárd a Sopron ellen, de az első félidő végét és a második elejét alaposan megnyomta a listavezető, amely érvényre juttatva a papírformát magabiztos győzelmet aratott.

Szekszárd, NB I-es női kosárlabda mérkőzés
Atomerőmű KSC Szekszárd - Uniqa Euroleasing Sopron 66-94 (23-23, 16-24, 11-27, 16-20)
V: Fodor, Kovács, Radnóti.

Erősen kezdett a "női Atom", amely nekiesett a veretlen Sopronnak. 5-0-lal indított Magyar Gergely együttese, majd egyenlített az éllovas. Újabb 5 hazai pont következett. A folytatásban a bátran, jól játszó hazaiak vezettek, a Sopron futott az eredmény után. A negyed végén Krnjics vezérletével fordított az Uniqa, a szakasz döntetlennel zárult.

A második negyed elején átvette a játék irányítását az esélyes Sopron, amely a hétközi Európa-kupa visszavágón 30 pont fölé jutó McBride vezérletével 10-2-vel indította a szakaszt. A negyed közepén két fiatal, Studer Ágnes és Weninger váltott triplát. A hazaiaknak volt tartásuk, Theodorán és Sztyepanovics révén egy pazar 9-0-lal visszaszerezték a vezetést. Ez azonban a jelek szerint sokat kivett a hazaiakból. A fordulatos félidő 9-0-s soproni futással, s 8 pontos vendég vezetéssel zárult.

A második félidő elején tartotta 5 és 10 pont közötti előnyét a Sopron, majd 49-43-as vezetése után egy 11-0-s rohammal a negyed közepére közel 20 pontra nőtt a két csapat közötti távolság. Ekkor a Sopron végképp megtörte a hazai csapat ellenállását, a záró szakasz előtt 24 ponttal vezetett az Uniqa. A befejező negyedben is küzdött becsülettel a Szekszárd, voltak ügyes megmozdulásai a hazaiaknak, de a jobb képességű játékosokkal és hosszabb kispaddal rendelkező soproni csapat győzelmét nem tudták kétségessé tenni.

Szekszárd: Studer Á. 7/3, Scsekics 7/3, Theodorán 12/3, Szyepanovics 13, Mansáré 8. Cs: Boskovics 5/3, Hajdú 8/6, Studer Z. 6, Lénárt, Tamis.

Sopron: Hartley 12/3, McBride 17, Simon 14/6, Kuttor, Sztankovics 6. Cs: Krnjics 14, Weninger 9/3, Crvendakics 4, Ciglar 10, Licskai 8.