Iglón hozta a papírformát a Diósgyőr

Fölényes győzelmet aratott a Közép-Európai Ligában az Aluinvet DVTK együttese, miután 94-63-ra győzött a szlovákiai Igló otthonában. A miskolciak a második félidőben 23 pontot vertek ellenfelükre.

Rucon Spisska Nova Ves – Aluinvent-DVTK 63-94 (22-23, 11-18, 18-24, 12-29)
Igló, Közép-Európai Liga, 20. forduló.

A győzelem reményében szállt harcba a Diósgyőr az Igló otthonában. Ennek megfelelően kezdett a DVTK: a negyed derekán Raven és Tobin pontjaival 16-9-ra vezettek. Jansone triplájával már tízzel is ment a magyar csapat, ám a negyed vége egyértelműen a hazaiaké volt, egy 9-0-ás szakasszal 22-23-zal zárult a játékrész.

A folytatásban igen hamar át is vette a vezetést az Igló, így 28-27-nél időt is kért a miskolciak spanyol edzője. Sverrisdóttir rögvest egy hármassal felelt, majd hosszú gólcsend következett. Szerencsére a félidőhöz közeledve DVTK talált magára, Tobin kosaraival pedig 39-30-ra sikerült meglépni. A már négy faultos Surkusa triplája ellenére a tarthatatlan Tobin révén 41-33-ra vezetett a nagyszünetben a Diósgyőr.

A fordulás után Jansone öt pontjával először nőtt tíz fölé a különbség, 35-48-nál pedig már időt is kellett kérniük a hazaiaknak. Ez helyre is rázta a szlovákokat, pillanatok alatt visszajöttek hat pontra. Ismét Sverrisdóttir szólt jókor hozzá a meccshez, az izlandi parádés megmozdulásaival (10 pontot szórt néhány perc alatt) ritmust váltott a DVTK (47-62).

A záró negyed biztos, 14 pontos miskolci előnnyel indult és Vincze pontjaival ez folyamatosan nőtt is. A 35. percben Bukovszki tempójával már közte húszat lehetett feljegyezni (55-75). A vége igazi diósgyőri parádét hozott, így a lefújásra kiütéses, 31 pontos különbség alakult ki.

Igló: O’Rourke 14, Slimakova 2, Baletics 11, Holmqvist 17, Surkusa 8/6. Csere: Laskova 2, Benuskova 9/3, Mackulinova.

Diósgyőr: Bukovszki 5/3, Raven 17, Sverrisdóttir 21/12, Jansone 17/9, Tobin 14. Csere: Czank 2, Bálint 8, Szabó P. 4, Horváth B., Dubei, Vincze V. 6.

Kipontozódott: Baletics (39. perc).