Iványi vezetésével fordított a PINKK-Pécs

Jókora hátrányt ledolgozva győzött a PINKK-Pécs együttese a Közép-Európai Liga 10. fordulójában a Somorja ellen. A közel tripla-dupláig jutó Iványi Dalma (10 pont, 10 gólpassz, 9 lepattanó) vezette PINKK végül 74-69-re nyert.

PINKK-Pécsi 424 – SBK Samorin 74-69 (12-20, 20-26, 25-10, 17-13)
Komló, MEL, 10. forduló. Vezette: Pálla, Török R., Németh Cs.

A baranyaiak nem várták jó formában az összecsapást és nem is kezdtek jól a Somorja ellen. A vendégeknél a korábbi diósgyőri Skorics játszott igen ponterősen és a 6. percben már 13-5-re is vezettek, időt kellett tehát kérnie Roberto Hernandeznek. Nem találta azonban a ritmust a PINKK, olyannyira nem, hogy Vynuchalova révén tíz fölé nőtt a különbség (8-19). A negyed végén aztán Mincikova pontjai hozták közelebb a hazaiakat.

A második negyed magyar pontokkal indult, de Bozóki kosarának nem örülhettek a PINKK szurkolók. Továbbra is igen gyengén, 21%-kal célzott a hazai csapat, hiába próbálkozott több felállással is Hernandez edző, a Somorja a 14. percben 29-16-ra húzott el. Nem tudott közelíteni a PINKK, sőt Bozóki büntetői után már tetemes, 17 pontos volt a különbség (21-38). Iványi egy hármassal fújt riadót, de csak átmeneti volt a hazaiak lendülete, két triplával válaszolt és a nagyszünetben 32-46 állt a táblán.

A fordulást követően a ponterősen játszó Tomlinson vezetésével igyekezett megint közelíteni a PINKK. A center kosaraival tíz pontra (40-50) zárkózott a hazai csapat, de a túloldalon Jaeschke volt ekkor ponterős, így továbbra is biztosan vezetett a Somorja. A 25. percben viszont Ajdukovics pontjai után időt kellett már kérnie a vendégeknek, a PINKK rég látott közelségbe ért (50-56). Tomlinson továbbra is tarthatatlan volt a vendégeknek, a negyedben ritmust váltott a hazai csapat, Iványi pedig jól forgatta övéit. A játékrész végén pedig remek hármasával át is vette a vezetést a PINKK (57-56).

Kiélezetté vált az összecsapás, a fáradt pécsieknek ez nem jött jól, ám ekkor már az első félideinél sokkal lendületesebb játszott a hazai alakulat. Tomlinson továbbra is remekelt, de nagyon kellett Katona Szidónia jó játéka is ahhoz, hogy egy 9-0-ás szakasszal ellépjen a PINKK (72-62). Kicsit meg is nyugtatta a magyar csapatot az előny, így Roberto Hernandez két perccel a vége előtt magához is hívta játékosait (72-66). Iványi azonban egy duplával végleg lezárta az összecsapást, a legendás irányító nagyot játszva közel járt a tripla-duplához: 10 pontja és 10 gólpassza mellett 9 lepattanóval zárta az összecsapást, amelyen nagyot fordítva nyert a PINKK.

PINKK-Pécs: Iványi 10/6, Ruják 2, Sarok 4, Sinclair 3/3, Ajdukovics 16. Csere: Tomlinson 23, Mincikova 6, Adamecz, Kováts N., Őri 4, Győri 1, Katona 5.

SBK Samorin: Sujova 17/9, Slamova 3/3, Skorics 12, Vynuchalova 12/3, Jaeschke 12. Csere: Bozóki 11, Oravcova, Ivanova 2.

Kipontozódott: Vynuchalova (36. perc).