Késő volt a PINKK hajrája

Iványi Dalma nagyszerű játéka ellenére 77-71-es vereséget szenvedett a PINKK-Pécsi 424 együttese a belga Wallonia Basket otthonában. A baranyaiak hiába hajráztak jól a záró szakaszban, a hátrányukat már nem tudták ledolgozni.

Wallonia Basket – PINKK-Pécsi 424 77-71 (23-17, 19-16, 18-16, 17-22)
Európa Kupa, G-csoport, 5. forduló.

Harmadik győzelméért szállt harcba a PINKK a Wallonia otthonában. A baranyaiak Komlón 69-63-ra győztek az egy győzelemmel álló belga riválisuk ellen. A legutóbbi forduló egyik félnek sem sikerült jól: a PINKK otthon kapott ki simán a Tarbes-tól, míg a Wallonia nagy zakót kapott Rózsahegyen. Jó hír volt a pécsieknek, hogy Louella Tomlinson is a csapattal utazott.

A belga csapat ragadta magához a kezdeményezést a feldobást követően, a 4. percben 11-6-ra vezettek. A PINKK azonban folyamatosan tapadt ellenfelére: Iványi távolról volt eredményes, de az irányító amúgy is ponterősen kezdett. A Wallonia ettől függetlenül az egész negyedben biztosan járt néhány ponttal előrébb.

A második szakaszban aztán karnyújtásnyira zárkózott a PINKK. Ajdukovics kosaraival többször is két pont volt a távolság, majd Sarok révén a 15. percben sikerült kiegyenlíteni (27-27). Sajnos ekkor ritmust váltott a belga csapat és egy 9-0-ával gyorsan elléptek. Iványi hármasa fújt riadót, 36-33-ra vissza is jött a magyar együttes, ám a félidő a hazaiaké volt. Pontosabban Mestdaghé, aki két hármast is szórva 42-33-ra alakította az állást.

Sajnos a nagyszünet után nagyon beragadt a PINKK. Trahan kosarával 15 pontra hízott a különbség, a pécsiek pedig majd’ négy percig nem találtak a gyűrűbe. Roberto Hernandez időkérése rázta fel a lányokat, Iványi továbbra is nagyszerűen játszott, így sikerült visszajönni tízen belülre (48-39). Hiába szórt a legendás pécsi játékmester újabb távolit, a negyed végén még mindig 11-el ment a Wallonia (60-49).

Az utolsó negyedben mindent egy lapra téve igyekezett közelebb jönni a PINKK, amely közben hamar elveszítette Ajdukovicsot. A messze nem 100%-os Tomlinson majd Őri kosaraival a 35. percben 64-60-ra sikerült zárkózni. A hazai időkérés után a 21. pontjánál járó Iványi előbb ugyan tovább szűkítette a különbséget, majd sajnos újított a Wallonia. A záró két percbe 73-67-tel érkeztek a felek, egy hazai sportszerűtlen hiba után ismét felcsillant a remény, Iványi újfent kettőre hozta a PINKK-et (73-71), de a végjátékban az eladott labdák miatt mégis a hazaiak örülhettek, akik végül ugyanúgy 6 ponttal győztek, mint a PINKK az "odavágón".

Wallonia: Carpreaux 9, Anderson, Mestdagh 12/6, Trahan 23, Steinberga 13. Csere: Allemand 6, Mingo 12, Grzesinski 2, Mayombo, Ballau.

PINKK: Iványi 23/9, Ruják, Sarok 5, Őri 7/3, Ajdukovics 11. Csere: Győri, Adamecz 4, Tomlinson 9, Mincikova 11/3, Katona, Kováts N. 1.

Kipontozódott: Anderson (39. p.), Carpreaux (39.p.), ill.: Ajdukovics (31. p.), Adamecz (36. p.).