Kettős vereséggel búcsúzott a PEAC-Pécs

A tartalékosan felálló PEAC-Pécs 72-50-es vereséget szenvedett a Besiktas otthonában az Európa Kupa nyolcaddöntőjének visszavágóján.

Besiktas JK – PEAC-Pécs 72-50 (14-13, 15-13, 22-14, 21-10)
Isztambul, Európa Kupa, nyolcaddöntő, 2. mérkőzés

Nem várhatta túl jó előjelekkel az Európa Kupa nyolcaddöntőjének visszavágóját a PEAC. Bár az első mérkőzésen 63-56-ra győzött a Besiktas Pécsett, az látható volt, hogy a törökök nem képviselnek félelmetes játékerők – fájdalom az első meccshez hasonlóan ismét nem tudott 100%-os állapotban kiállni Zseljko Djokics csapata, sőt, Natalie Hurst és Kiss Virág után immár Raksányi Krisztina sem tudta vállalni a játékot.

Ennek ellenére kifejezetten jól tartotta magát a PEAC, Zseljko Djokics 8-3-as hazai előny után időt kért és ezt követően igen hamar a vezetést is átvette a magyar együttes. Orozovics kosarával az első tíz percet követően csupán egyetlen ponttal, 14-13-ra vezetett a Besiktas.

A folytatásban sem változott sokat a játék képe, amely mindenképpen a pécsiek dicsérete volt. A 15. percben Tina Jovanovics majd Szücs kosara után 24-20-ra vezetett a PEAC, így nem jött jól a félidő előtt Dalgalar triplája, amellyel 29-26-os török előnnyel zárult a félidő.

A térfélcserét követően úgy tűnt a remekül játszó Tina Jovanovics révén továbbra is látótávolságon belül marad a PEAC, de hazai részről elkezdtek behullani a triplát. A 26. percben 45-37-nél időt kért Zseljko Djokics, de előbb Atacan, majd a negyed végén dudaszóra Hooper is beemelt egy triplát, tíz fölé növelve a távolságot (51-40).

A záró szakaszban 51-43-ig közelített a PEAC, ám ezután folytatódott a Hooper-parádé, ráadásul Dalgalar ismét betalált távolról. A 34. percben Nevena Jovanovics hármasával próbált még egyszer tízen belülre férkőzni a Pécs, de 59-48 után már nem volt ellenszer a Besiktas játékára. Güler kosarával húsz pontra nőtt a különbség, majd végül Raus büntetője állította be a 72-50-es végeredményt. A Besiktas így kettős győzelemmel lépett tovább.

Besiktas: Tasci 6, Eldebrink 4, Akkaya 8, Hooper 22/12, Kulichová 2.
Csere: Atacan 6/6, Morrison 8, Dalgalar 11/9, Güler 4, Uzun, Özek, Avci 1.

PEAC-Pécs: Szücs 4, Orozovics 4, N. Jovanovics 9/6, Williams 6, T. Jovanovics 16.
Csere: Pap 5, Kaposi 2, Raus 4/3, Zólyomi, Sellei.

Továbbjutott: Besiktas (kettős győzelemmel)