Kikapott a svéd bajnoktól a PINKK

A 2015-os Mekr's Kupa ötödik helyéért lejátszott találkozón hiába hajrázott nagyot a pécsi csapat, végül három ponttal alulmaradt.

A wbasket.hu tudósítása:

BBK Lulea - PINKK Pécsi 424 69-66 (19:11, 22:15, 13:18, 15:22)

Az első két mérkőzésüket elveszítő pécsieknél ismét pályára lépett a svéd Binta Drammeh, de a találkozó ugyanúgy indult, mint a Wasserburg és a Kassa ellen. A BBK Lulea 9-9 után egy 10-0-s futással lépett el a PINKK-től, majd a negyedet Drammeh két büntetője zárta. Az első két találkozóhoz hasonlóan a lepattanókban volt nagy hátrányban a PINKK, itt 14-8-ra vezettek a svédek. Ez párosult 23%-os dobóteljesítménnyel, ami így nagy különbséget hozott.

Az igazán nagy differencia a második negyedben alakult ki, amikor 20 ponttal is ellépett a svéd együttes. A félidő hajrájában viszont 41-21 után a PINKK 41-26-ra kapaszkodott fel, ami megadta az alapját a további felzárkózásnak. A harmadik negyedet 5-0-val indította a PINKK és ezzel sikerült 10 pont alá jönni. A pécsiek a hajrában 6 egységre is megközelítették riválisukat, de a záró szakasz végül 54-44-ről indult - mindenképpen biztató volt viszont, hogy a legfontosabb statisztikai mutatókban kiegyenlítődött az összecsapás.

A negyedik negyed elején úgy nézett ki, hogy hamar eldőlhet a győztes kiléte, 58-44 után azonban egy 14-2-es sorozattal a pécsiek 60-58-ra felzárkóztak. A PINKK-nél Tunstull lépett elő igazi vezérré, végül 21 pontig jutott az amerikai és az utolsó másfél percbe érkezve 66-64-re fordított a magyar együttes. Ezt követően azonban a svédek triplából voltak eredményesek, majd mivel a PINKK a saját támadásából nem talált be, két büntető állította be a végeredményt. Tunstull 21 pontja mellett Vucetic 14, Drammeh 13 egységig jutott.