Kikapott Németországban a PEAC

Vereséggel kezdte meg szereplését az Európa Kupában a PEAC-Pécs, amely 75-52-re kapott ki Wasserburgban.

TSV 1880 Wasserburg – PEAC-Pécs 75-52 (15-7, 19-12, 21-16, 20-17)
Wasserburg, Európa Kupa, G-csoport, 1. forduló

Az alaposan megerősödött mezőnnyel rajtoló Európa Kupa nyitónapján a PEAC-Pécs a német Wasserburghoz utazott. A hazaiak nyolcszor nyerték meg hazájuk bajnokságát, tették mindezt az elmúlt két évadban is.

A PEAC sajnos már az első negyedben nagyon beragadt, a folytatásban pedig hamar tíz pont fölé nőtt a különbség. A nagyszünetben 15 ponttal vezetett a német együttes. A fordulás után sem változott sokat a játék képe, hiszen a 25. percben kereken húsz pont volt közte (43-23). A Wasserburg a záró szakaszban ráadásul tovább növelte előnyét, a 35. percben 66-42-re vezetett, végül magabiztosan győzött. Nehezítette a pécsiek dolgát, hogy az ausztrál Natalie Hurst a bemelegítés során bokasérülést szenvedett, így csak 16 percig tudta vállalni a játékot.

A PEAC jövő héten Pécsett a nyitónapon hazai pályán simán nyerő francia Nantes csapatát fogadja a sorozatban.

Wasserburg, ld.: Brunckhorst 16, Cannon 13, Sten 13/3.

PEAC-Pécs: Hurst, Raksányi 11/6, N. Jovanovics 11, T. Jovanovics 5, Kiss V. Csere: Williams 8, Szücs 8, Orozovics 4, Kaposi, Pap 5.

Fotó: peacpecs.hu