Könnyedén győzött a Győr és a ZTE is

Nagy különbségű, 31 pontos győzelemmel távozott Szekszárdról a Hat Agro-UNI Győr együttese a női NBI/A-csoportjában. Szintén sima sikert aratott a ZTE NKK is, amely hazai pályán verte kereken hússzal a fiatal Vasas csapatát.

Atomerőmű KSC Szekszárd – Hat Agro-UNI Győr 68-99 (21-26, 14-25, 15-27, 18-21)

Szekszárd, NBI/A-csoport, v.: Papp, Balog, Lövész

Talán a vártnál is nagyobb különbséggel szerezte meg második győzelmét a magyar pontvadászatban a tavalyi ezüstérmes Győr. A zöld-fehérek kiegyenlített első játékrészt követően fokozatosan növelték előnyüket. Laklóth révén előbb tíz fölé kúszott a távolság (33-45), majd a nagyszünetre Koch Dóra triplájával 16 pontos vezetéssel vonulhattak be (35-51).

A fordulást követően nagyon beragadtak Magyar Gergely tanítványai, így a 22. percben húsz fölé nőtt a különbség. Ebben a játékrészben főleg Diamant okozott sok fejtörést a tolnaiaknak. A 29. percbe érkezve már közte harmincat lehetett feljegyezni (45-76). A győriek végül közel 100 pontot jegyezve sima győzelmet arattak.

Hazai oldalon a 12 egységig jutó Latinka Dusanicsot lehetett kiemelni, az idén remeklő Zele Dorina faultgondjainak is köszönhetően ezúttal 8 pontig jutott. Szentendrei Áron együttesében Tinkle dupla-duplát szerzett (23 pont, 13 lepattanó), de a mezőnyből hibátlan Diamant és Laklóth is remekelt.

Szekszárd: Scsekics 4/3, Studer Á. 6, Dusanics 12, Zele 8, Kovalcsik 3. Csere: Studer Zs. 1, Singleton 6, Hajdu 12/6, Kalocsai 2, Simon A. 11, Tamis 3/3.

Győr: Vandersloot 11, Czirják, Laklóth 11, Fejes R. 4, Tinkle 23/3. Csere: Koch 7/3, Mansare 6, Semsei 6, Diamant 16, Ivanovics 11, Pénzes 4.

ZTE NKK – MKB Euroleasing Vasas 76-56 (27-15, 19-14, 21-13, 9-14)
Zalaegerszeg, NBI/A-csoport, v.: Jurák, Tőzsér, Gyuris

Első „éles” bajnokijára készült Gáll Tamás együttese, amely a felvezetőnek is tekinthető első kört követően a Vasast fogadta. Azt a Vasast, amely legutóbb meglepetésre 12 ponttal lelépte a Szekszárd gárdáját.

Talán ennek is köszönhetően nagyon összeszedetten kezdtek a zalaiak, a mérkőzést az elejétől fogva kontrollálták. Már az 5. percben 18-8-ra vezettek Horváth Zsófiáék, bár a második szakasz elején közelebb férkőzött a Vasas, Török hármasa újra lendületet adott a ZTE-nek. A félidőben az addigi legnagyobb különbséggel, 17 ponttal mentek a hazaiak (46-29).

A folytatásban tovább nőt a különbség, Fuisz triplájával a 27. percben húsz lett közte (59-39), majd Varga Zsófia révén 25 pont is volt a távolság. A záró szakaszban aztán kozmetikázott az eredményen a fiatal fővárosi alakulat, de a ZTE, amely Gergácz személyében újoncot is avatott, magabiztosan győzött.

A zalaiaknál Varga Zsófia 13 pontja mellett lekapott 9 lepattanót is, de Horváth Zsófia is eljutott 15 pontig és 7 lepattanóig. A Vasasnál Barnai ismét szedett 10 lepattanót, de megragadt 2 pontnál, Határ Bernadett 14 pontjával és 9 pattanójával volt csapata legjobbja.

ZTE: Fuisz 13/9, Varga Zs. 13, Knezevics 11/3, Horváth Zs. 15, Fritz 8. Csere: Török 9/3, Czukor 7/3, Vágvölgyi, Gergácz.

Vasas: Pál 9, Süle 10/6, Fejes F. 13/3, Barnai 2, Határ 14. Csere: Aho 4, Bajnóczi 4, Gocsmann, Müller.

Fotó: kosarsport.hu