Legyőzte a PINKK-Pécs a Pöstyént

Összességében végig jobban játszva 68-62-re győzött hazai környezetben a PINKK-Pécsi 424 a Közép-Európai Ligában a Pöstyén ellen. Sarok Nikolették a harmadik negyed végi 13-0-ás szakasszal elléptek és végül biztosították sikerüket.

PINKK-Pécsi 424 – Piestanské Cajky 68-62 (17-16, 10-10, 21-15, 20-21)
Komló, Közép-Európai Liga, 20. forduló. Vezette: Cziffra, Hegedűs, Jurák.

A Pöstyén elleni mérkőzésen ült először a PINKK kispadján a Győrből érkező Szentendrei Áron. A vendégeknél pedig egy ismerős arcot köszönthettek a hazaiak a nemrég még a baranyaiaknál pattogtató Janka Mincikova személyében. Kiegyenlített kezdést követően a 6. percben Fabianova két távolijával 14-9-re vezettek a vendégek. A negyed végére viszont egy 8-0-ás szakasszal fordítottak Őriék és 17-16-ra mentek.

A folytatásban tovább javított védekezésén a PINKK, Tomlinson kosara után időt is kértek a vendégek (21-18). Ezt követően is a pécsiek játszottak jobban, Őri valamint Tomlinson újabb pontjaival tartották kézben a mérkőzést. A 20. percbe fordulva Roberto Hernandez kért időt, mert közelebb férkőzött a Pöstyén, olyannyira, hogy a félidő előtt Tatham duplájával 27-26-ra zárkóztak.

A nagyszünet után kissé beragadt a PINKK, a szokás szerint megkerülhetetlen Krc-Turbova pontjaival már 32-29-re a vendégek vezettek. Szerencsére az első félidőben csak egy pontig jutó Pascua is elkezdett betalálni, ám Tatham ponterősségével tartotta előnyét a Pöstyén (35-39). Ezután viszont a PINKK egészen kiváló rohammal zárta a félidőt és fordított is: 13 hazai pontra nem érkezett válasz és 30 perc után 48-41-re vezettek.

A záró negyedben Bartonova távolijával közelebb egészen két pontra jött fel a Pöstyén (50-48), így jókor hullott be Sarok hármasa. Bár tartotta előnyét a PINKK, a vendégek tapadtak rájuk: a 37. percben Mincikova első kosarával ismét egy duplányira jöttek fel. Az utolsó két percben már rendre a büntetővonal mögött találták magukat a játékosok, szerencsére sem Iványi, sem pedig Sarok nem hibázott (63-58). Az utolsó minutumban Tatham követett el sportszerűtlen hibát, ezt pedig pontokra váltotta a PINKK és v

PINKK-Pécs: Iványi 6, Kováts N. 3/3, Sarok 14/3, Győri 4, Pascua 7. Csere: Ruják 2, Adamecz 6, Őri 13/3, Tomlinson 11, Katona 2.

Pöstyén: Bartanusova 8, Bartonova 11/3, Dudasova 4, Felixova, Krc-Turbova 6. Csere: Oravcova, Mincikova 5/3, Fabianova 6/6, Tatham 22/3, Pilatova.

Kipontozódott: Bartonova (40. perc).

Fotó: Hatodik Játékos Alapítvány