Magabiztos soproni rajt-cél győzelem

A hétközi kimerítő oroszországi utazás és mérkőzés után a vártnál jóval biztosabban,könnyedén,  különösebb megerőltetés verte az Iglót a Sopron a női Közép-európai Ligában.

Uniqa Euroleasing Sopron - RÜCON Spisska Nová Ves 83-58 (25-11, 20-11, 24-16, 14-20)

Hawkins révén a Sopron szerzett vezetést, Palusná büntetőből egyenlített. Utána a hétközi oroszországi Euroliga meccsen visszafogottan teljesítő Faris vezérletével egy 13-0-s "száguldást" mutatott be az Uniqa. A közel 4 perces iglói kosárcsendet Simaková törte meg triplával. Az Uniqa Hawkins eredményessége révén tartotta előnyét, még úgy is, hogy a negyed utolsó 2 percében nem tudott pontot szerezni.

Licskai triplájával kezdődött a második negyed. Tartotta 15 pont körüli előnyét a magyar bajnok, Az iglóiaknak is akadtak villanásaik, kiegyenlített volt a játék. .A félidőt Simon és Sztankovics találataival egy 8-0-s rohammal és, 23 pontos vezetéssel zárta a Sopron.
Többnyire büntetőkkel araszolgattak a felek a második félidő elején. A szakasz közepén a fiatal Weninger Virág  4-ből 4 büntetőt értékesített, az előny pedig 30 pont fölé nőtt.
A záró szakaszban jórészt a legifjabbak játszottak az Uniqa csapatában.

Sopron: Fegyverneky 3, FARIS 11/3, Simon 5, Hawkins 10, Krnjics 13. Cs: Sztankovics 13, Zsovár 2, Licskai 7/3, Weninger 10, Kuttor 1.

Igló: Simaková 5/3, O'Rourke 12, Holmquist 11, Whitcomb 6, Palusná 6. Cs: Benusková 4, Surkusa 7/3, Mackulinová 7/3, Rehaková,

Fotó: Tóth Zsombor